60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İnsanların ihtiyaç kavramları, dünyanın hızla birbirine benzemesi ve global yapının artması nedeniyle sürekli artış göstermektedir. Bu yüzden de eskiden lüks ihtiyaç olan malların satın alınması, artık zorunlu bir duruma dönmüştür. Bakıldığı zaman düzenli bir gelire ve sürekli bir işe sahip olan bireyler bile, gerekli ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmaktadırlar. Bankalar, kuruldukları ilk andan beri müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli çalışmaları yapma amacı içine girmektedirler.

Bu yüzden de müşteri hizmetlerini, bu politikalar üzerinden devam ettirirler. İstedikleri ihtiyaçlarına yönelik olan kredileri bankalardan talep eden müşteriler, bunun için de bazı şartları yerine getirmek zorundadırlar. Bankalar finansal anlamda sürekliliklerini sağlamak için, genelde finansal kredi notu iyi olan müşterilere kredi vermeyi tercih ederler. Bakıldığı zaman, bu durumda ihtiyaç kredisi sahibi olmak için de; bazı şartları yerine getirmek önemli bir kavram haline gelmektedir.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Günlük yaşantıda meydana gelebilecek ve karşılanması zorunlu ihtiyaçlar her zaman olabilir. Bu ihtiyaçların karşılanmasındaki ödemeler ise bazı durumlarda bireylerin bir ödeme güçlüğü yaşamasına neden yaratmış hale gelebilir. Bu yüzden de ihtiyaç kredileri bankalar tarafından oluşturulmuş ve sürekli olarak müşterilere sunulmaktadır Daha kolay bir geri ödeme planına sahip olacak bireyler, bu sayede ihtiyaçlarını da gidermiş olacaklardır. Taksit şeklinde bankalara geri ödeme yapacak olan bireyler, aynı zamanda finansal anlamda da bütçelerini sıkıntıya sokmayacaklardır.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, birçok farklı konuda ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredilerde faiz oranları, vade sayıları ve kredi şartları ise bankaların kendi özelliklerine göre farklılık göstermektedir. QNB Finansbank, 60 aya kadar vade imkanı sunmuştur. Özellikle kurumsal müşterilerin çekeceği ihtiyaç kredilerinde ise vade 84 aya kadar uzatılmaktadır. Akbank ise genelde ihtiyaç kredilerinde faiz oranını %1,30 olarak belirlemiştir. Müşterilerin bu düşük faiz oranlarıyla sahip olacakları vade imkanı ise 60 ayla sınırlandırılmıştır. TEB ise bankalar arasında en yüksek işlem hacmine sahip olmasının avantajı ile birlikte, uzun vadeli kredi imkanı sunmaktadır. Müşteriler, kredi ile ilgili bilgileri SMS yoluyla da alabilirler.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!