Akbank Altın Hesap Açma ve Özellikleri

Akbank Altın Hesap Açma ve Özellikleri

Akbank Altın Hesap Nedir?

Nakit TL, Dolar veya Euro olan paranızı Akbank’ta açacağınız altın hesabına yatırarak, yatırdığınız miktar karşılığında size 24 ayar değerinde altın yüklenmektedir hesabınıza. Altın günümüzde ve geçmişte her zaman bir yatırım aracı olarak görülmüştür. Bankalarda bunları kendi bünyelerinde sağlayabilmek için altın hesapları adını verdikleri hizmeti halka sunmaktadırlar. Bu hesapların en önemli özellikleri mobil uygulamalar üzerinden de alım ve satım yapılabilmektedir. Yani altın fiyatları düştüğünde altını almak altın fiyatları yükseldiğinde altınları satmak anlık olarak mümkündür. Bu sebeple bir çok kişi buna rağbet göstermektedir.

Akbank Altın Hesap Açma

Akbank altın hesabı açmak için Akbank direkt ve Akbank şubelerinden giderek açma başvurularında bulunarak hesap açımı gerçekleştirebilirsiniz. Vadeli altın hesabı açmak isterseniz eğer alt limit 500 gr’dır. 500 gr altında vadeli hesap açamamaktasınız. Vadesiz hesapta ise böyle bir sorun bulunmamaktadır. Vadesiz hesapta en düşük yapabileceğiniz işlem türü minimum 0.01 gramdır.

Akbank Altın Hesap İşleyişi

Yastık altındaki, kiralık kasanızdaki altınları Akbank güvencesi ile bozdurmadan, yine altın olarak hesabınızda  değerlendirmeniz için sizlere sunduğu bir hizmettir. Altın daveti kampanyası ile farklı ayarlarda ki tüm altınlarınızı ve diğer çeyrek altın gibi takmadığınız takılar gibi veya gram altınlarınız gibi ürünleri 24 ayar karşılığın da hesaplanır ve altınlarınızı bozdurmadan yine altının gram karşılığı olarak hesabınızda değerlendirmiş olursunuz. Altınların 24 ayar karşılığını ücretsiz olarak uzman eksperler ile belirlenir. Nakit olarak yatırırsanız eğer hesaba paranızı o zaman sistem paranızı otomatik olarak 24 ayar değerinde ki anlık altın değerine çevirir. Nakit paranızı altın olarak almak isterseniz eğer Akbank şubelerine giderek elden altın olarak alabilirsiniz ya da altın çeki yazdırabilirsiniz.

Genel olarak hesap şu şekildedir;

  • 24 ayar altınınızı ister şubelerden, isterseniz diğer alternatif dağıtım kanallarından 7/24 alım satım yapabilirsiniz. Altınları 1,2.5, 5, 10 gr ve katları olarak gram altın olarak da alabilirsiniz yada Akbank altın hediye çeki olarak da alabilirsiniz.
  • Minimum işlem miktarı 0.01 gramdır. Daha aşağısında işlem yapamazsınız.
  • Vadesiz Altın mevduat hesabınızdaki birikiminiz 100 bin TL karşılığına kadar devlet güvencesindedir. 100 bin TL’den sonra banka güvencesine girmektedir.
  • Çalıştığınız şubenize giderek talimat vermeniz durumunda düzenli olarak altın alımı yaparlar sizin adınıza otomatik olarak.
  • Altın hesaplarınız arasında veya bir başka kişiye göndermek isterseniz altın olarak bu hesaptan da gönderme yapabilirsiniz.
  • Şubelerden altın olarak tahsil etmek isterseniz eğer banka sizden sigorta ve diğer lojistik masrafı sizden istemektedir.

 

Altın Hediye Çeki Nedir?

Düğün, doğum veya diğer özel günler için genelde altın takılır bunun için Akbank da Altın hediye çeki hazırlamıştır. Çeki vereceğiniz kişi Akbank müşterisi olsun veya olmasın hiçbir öneme sahip değildir. İstediğiniz kişinin adına çeki düzenletebilirsiniz. Altın hediye çekini isterseniz tüm altın/yarım altın/çeyrek altın olarak yazdırabilirsiniz yada istediğiniz gram kadar yazdırabilirsiniz. Bu işlemler için Akbank sizden hiçbir şekiücret veya masraf talep etmez.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!