Askerlere Kredi Veren Bankalar

Askerlere Kredi Veren Bankalar

Ülkemizin güvenlik ve sınır koruma hizmetlerinin yerine getirilmesi için, zorunlu olarak askerlik hizmeti bulunmaktadır. Aslında sadece kanunlarda zorunlu ibaresi geçmektedir. Çünkü her Türk genci, 6 ve 12 ay olmak üzere sürekli olarak vatani görevini yerine getirir. Farklı bir şehirde askerlik yapan bu gençler, devletten her ay belirli miktarlarda temel geçimlerini sağlayacak maaşlar da almaktadır. Uzun dönem askerlik durumunda ise bazen aileden gelen maddi destek yeterli olmamaktadır. Bunun için de askerlik hizmetini yerine getiren bu gençlerin nakit ihtiyaçlarının giderilmesi gerekir. Bankalar bu noktada devreye girmiş ve bu sayede kredi kartı verme şeklinde bazı temel kredi imkanlarından askerlerimizi faydalandırmaya başlamıştır.

Askerlere Kredi Kartı Başvurusu

Askerlik hizmetini yaparken kredi kartı almak isteyen bireyler, bunun için mesai saatleri içerisinde istedikleri bankanın bir şubesine gitmelidirler. Burada kredi kartı almak için yazacakları dilekçeye kimlik kartı fotokopisi ve kredi kartı sözleşmesi de eklenmelidir. Bankalar gerekli incelemeleri tamamladıktan sonra ise ilgili askerlik şubesine askerin kredi kartını 15 iş günü içerisinde gönderecektir.

Askerlik yapılan bölgede herhangi bir bankanın şubesi yoksa, askerlik hizmetini yerine getiren gençler internet bankacılığı ve müşteri temsilcileri aracılığıyla da rahatlıkla kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. İlgili bankalar da, kartın sahibine kurye ile kredi kartını gönderecektir. Aktivasyon işleminin kredi kartına tanımlanması için de, kart sahibinin müşteri temsilcisini araması ve gerekli prosedürleri yerine getirmesi gerekmektedir.

Askerlere Kredi Kartı Veren Bankalar

Askerlik görevini yerine getiren bireylerin herhangi bir sıkıntıya girmemeleri için, ekonomik anlamda desteklenmesi gerekir. Kredinin şartları ise diğer bireylere uygulanan şartlara göre daha esnek olmaktadır. 100 bin TL’ye kadar kredi veren ING Bank, genelde vadeyi ise 12 aya kadar uzatmaktadır. Ziraat Bankası ise askerlik hizmetini yerine getiren gençlerden herhangi bir şekilde gelir belgesi talep etmeden kredi kartı hizmetini sunmaktadır. Bu sayede birey odaklı çalışmaların en güzel sonuçlarından olan Ziraat Bankası askerlik kartı, düşük faizlerle para çekimi imkanı da sunmaktadır. Aynı zamanda, geri ödeme konusunda da geniş ayrıcalıklar meydana getirilmiştir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!