ATM Cihazlarında Kalan Kartlar Nasıl Açılır?

Bankalar, müşterilerinin memnuniyet oranlarının yükselmesi için sürekli olarak teknolojinin sistemlerine entegre olması çabası içerisine girerler. Bunun için de en çok kullanılan teknolojik altyapılardan bir tanesi ATM cihazlarıdır. ATM cihazlarında, banka şubelerinin sunduğu bütün fırsatlar yer almaktadır. Günlük kullanımda da ATM cihazlarının yeri ve önemli çok büyüktür. Bakıldığı zaman ATM cihazları sayesinde artık herhangi bir sıra beklemeye gerek kalmayacaktır. Aynı zamanda basit adımlarla, istenen işlem yerine getirilir. ATM cihazları kullanılırken, bazı durumlarda kart kalması durumu meydana gelebilir.

ATM Cihazlarında Kart Neden Kalır?

Bazı durumlarda kartlar, ATM cihazlarında kalacaktır. Genelde iletişim hatlarında meydana gelen kopma ve kesilmeler buna neden olacaktır. Aynı zamanda belirli bir süre işlem yapılmaması, ATM cihazının kartı almasına neden olabilir. Bunun dışında elektrik sisteminde bir kesinti, internet bağlantısında bir sıkıntı veya kartın şifresinin üç defa yanlış girilmesi sonucunda ise yine kartlar, ATM cihazlarında kalacaklardır. ATM cihazlarında görülen hırsızlık için ekstra aparat yerleştirilmesi durumu da, görülen bazı kart sıkışmalarının en büyük nedenlerindendir.

ATM Cihazında Kart Kalması Durumunda Yapılması Gerekenler

Kartın ATM cihazında kalması, güvenlik anlamında büyük bir sorundur. Bu yüzden de ilk önce banka ile iletişime geçmek ve bu sayede kartın gerekli görülen hallerde kapatılması gerekir. Aynı zamanda bazı bankalar bu işlemi mobil uygulamaları ve internet bankacılığı üzerinden de kabul edeceklerdir. Fakat en hızlı ve güvenilir yöntem ise ilgili bankanın müşteri hizmetlerine bağlanmak ve bu sayede yapılacak olan birebir görüşmede kartın kapanmasını sağlamaktır. Böylece kartın sakıncalı kişilerin eline geçmesi de engellenmiş olacaktır.

ATM Cihazında Kalan Kartın Açılması

Kapatma işlemi sayesinde kart üzerinde herhangi bir güvenlik problemi meydana gelmez. Bu adımdan sonra ise kartını açtırmak isteyen müşteriler, bireysel başvurularını bankaya iletmelidir. Banka şubelerinden, müşteri hizmetleri servisinden veya mobil uygulamalardan yapılacak olan başvurulardan sonra ise banka gerekli incelemeleri başlatacaktır. İncelemelerin olumlu olması durumunda ise başvuru süresinden itibaren 10 iş günü sonrasında, kart müşterinin istediği adrese açılmış şekilde gönderilecektir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!