ATM Cihazlarından Günlük Para Çekme Limitleri

Bankalar müşterilerinin her zaman çok daha iyi bir hizmet görmelerini isterler. Bu yüzden de gelişen teknolojiyi sistemlerine en iyi şekilde entegre etmeye çalışırlar. Bankaların müşterilerinin taleplerine karşılık en önem verdikleri konu ise banka şubelerinin alternatif hizmetlerini yaratmaktır.

Bu sayede her yerde ve her saatte işlem yapma isteği içerisine girerler. Teknolojinin dijital platforma geçmesi sayesinde ise ATM cihazları ortaya çıkmıştır. Banka şubelerinde gerçekleştirilen bütün işlemler, artık ATM cihazlarından da yapılır hale gelmiştir. ATM cihazlarından kredi kartı ödemelerinden fatura işlemlerine, para transferlerinden şifre değiştirme ayarlarına kadar birçok farklı işlem yerine getirilebilir.

ATM Cihazlarının Önemi

ATM cihazları sürekli olarak kullanıldığı için, banka müşterilerinin her türlü ihtiyacının da giderilmesi amaçlanmıştır. Özellikle nüfusun yoğun olduğu ve çalışanların mesai saatlerinde bankalara gidemedikleri zamanlarda, ATM cihazı kullanımı son derece yaygın hale gelmiştir. Tüketicilerin ihtiyaç ve taleplerine göre oluşturulan ATM cihazları, genelde müşterilerin bölgedeki yoğunluğuna göre yerleştirilmektedir. Müşteriler uzun banka kuyruklarından bu sayede kurtulacak ve daha kısa sürede işlemlerini gerçekleştirmiş olacaklardır. Paraya ihtiyacı olan kişiler rahatlıkla paralarını çekebilecek ve faturasını ödemek isteyen müşteriler rahatlıkla bu işlem için gereken talimatları bankaya vereceklerdir. Hatta bazı bankaların ATM cihazları üzerinden kredi çekilmesi için gereken başvurular yapılacak ve bu sayede rahatlıkla ön başvuru işlemi yerine getirilmiş olacaktır.

Bankalara Göre ATM Cihazlarında Günlük Para Çekme Limitleri

ATM cihazlarından herkesin daha çok yararlanması için, bu cihazlarla işlem yapacak müşterilerin belirli miktarlarda para çekmeleri konusunda limitler getirilmiştir. Bu yüzden de ziyaretçi sayısına göre, bankalar farklı günlük para çekme limitleri belirlerler. Ziraat Bankası, günlük olarak 5000 TL’ye kadar para çekme imkanı tanır. Fakat 1500 TL üzerindeki işlemler ise ücretli olarak kabul edilir. İş Bankası ise 1500 TL miktarında bir günlük para çekme üst limiti belirlemiştir. Garanti Bankası 2000 TL gibi yüksek bir günlük para çekme limiti belirlemiş ve bu limite kadar herhangi bir ücret talep etmemiştir. Halk Bankasında ise bu limit günlük 1000 TL’dir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!