Banka Hesabı Kapatma İşlem Adımları

Bankaların en büyük amacı ve çalışma prensipleri kendilerine müşteri çekebilmek üzerine kurulmuştur. Böylece çeşitli fırsatlar ve avantajlar tanıtarak müşterilere ulaşmaya çalışırlar. Buna göre bankalar hesap açtırmak istediğiniz zaman sizlere çok cazip teklifler ve avantajlar sunarak sizlere yardımcı olurlar. Hatta sizin işinize yaramayacak olan hizmetleri bile size sunarlar. Böylece sizin özel bir müşteri olduğunuz hissini yaratırlar. Fakat eğer banka hesabınızı kapatmak istediğiniz zaman durum terse dönmektedir. Tam manası ile bankalar hesap kapatma işlemlerinde işi yokuşa sürmektedirler. Çünkü bankalar aktif olan müşteriyi kaybetmek istemez.

Banka hesabınızı kapatmak istediğiniz zaman bunu bankaya ilettiğinizde sizlere daha önce teklif etmedikleri şeyleri teklif ederek sizleri kararınızdan geri döndürmeye çalışırlar. Eğer gerçekten banka hesabınızı kapatmak istiyorsanız burada bankaya karşı ısrarcı olmanız ve banka hesabınızı kapatmanızdır. Bankanın hesabınızı kapattırmamak istemesinin ana nedeni açık yani aktif olan hesaplardan komisyon ücreti almasıdır. Hesap kullanılmasa bile yani içerisinde para olmasa bile para yüklendiği an bu komisyon ücreti hesaptan kesilir. Eğer ödenmemiş bir komisyon ücretiniz var ise bunu önceden ödeyiniz. Yoksa bu ücret size sorun teşkil edebilir.

Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Banka hesabınızı kapatmadan önce bir daha bu hesabı kullanmayacak olmanızdan emin olmalısınız. Çünkü kapattığınız takdirde aynı bankadan belli bir süre hesap açtıramazsınız. Banka hesabınızı kapatmak istediğiniz zaman banka size ye teklifler sunacaktır. Eğer kararınız kesin ise bankaya ısrarcı olun ve banka hesabınızı kapattırınız. Bankanın şubesine direk giderek ya da telefon yolu ile kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer şubeye gidecekseniz kayıtlı olduğunuz yani hesabı açtırmış olduğunuz şubeye gidiniz. Kapatmak istediğiniz hesabınızın üzerinde herhangi bir otomatik ödeme talimatı veya komisyon ücreti bulunmamaktadır. Böylece kartınızın üzerinde hiçbir yükümlülük olmaz. Sonrasında müşteri temsilcisi tarafından bir dilekçe hazırlanır. Bu ise kartı iptal etmek için gerekli olan bir dilekçedir. Bu dilekçe sayesinde kapatma işleminiz devam edecek ve banka hesabınız kapatılacaktır. Aksi bir durumda yani hesabınızda borç ya da otomatik ödeme talimatı var ise hesap kapatılmaz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!