Banka Kartı İnternet Alışverişlerine Nasıl Açılır?     

Banka Kartı İnternet Alışverişlerine Nasıl Açılır?     

Artık insanların birçok işlemi internetten yaptığı gibi bir gerçek söz konusu. Buna ihtiyaçları karşılamak için yapılan  alışverişler de dâhil.  Banka kartınızın nasıl internet alışverişlerine açılacağını inceleyeceğimiz yazımla sizlerleyiz.

İnternet Alışverişi Ve Kredi Kartı İlişkisi

Günümüz teknoloji çağı…  Bu durum ortada…  Bankacılık ürünleri de ister istemez teknolojik gelişmelere ayak uydurmak durumundalar. Artık insanlar birçok ihtiyacını interaktif ortamda karşılıyor. Günümüz dünyasında nakit para pek tercih edilen bir değişim aracı değil. Bunun sebebi ise hepimizin cüzdanlarında yer alan çipli manyetik kartlar. Bu iki veri birleştirildiğinde insanların internet ortamından karşıladıkları ihtiyaç doğrultusunda ciddi bir Pazar doğuyor ve bankalarda bu pazardaki aracı kurum olabilmek için tüm rakipleriyle yarış halindeler ve dolayısıyla internet üzerinden alışveriş yapmanızı sağlayan bir servis ağı mevcut. Elinizdeki mevcut kartınızı internet alışverişlerinizde kullanmak için yapmanız gereken birkaç basit işlem söz konusu. Bu işlemi yapabilmeniz için tabi ki kullanıcısı olduğunuz banka ile işbirliği yapmalısınız. Peki, yapılması gereken işlem ve ya işlemler neler?

Kartınızı internet alışverişlerine nasıl açtırırsınız?

Tüm bankaların bağlı olarak çalıştıkları bir kurum olduğunu biliyorsunuz.  BDDK. BDDK tarafından iletilen talimat gereği müşterinin onayı olmadan kartının internet alışverişlerine açılması söz konusu değildir. Burada amaç hem kişisel verileri korumakla hem de bankacılık ürünleriyle ilgili bir güvenlik aşaması oluşturmaktır. Buradan hareketle onayınız olmadan kartınızla ilgili herhangi bir internet alışverişine açılış işleminin yapılamayacağı bilgisini gönül rahatlığıyla belirtebiliriz. Peki, siz internet kullanımına açılmasını talep ediyorsanız ne yapmalısınız?

Kartınızın internet alışverişine açılması ve internet üzerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için yapmanız gereken bankacılık ürününü kullandığınız banka ile irtibata geçmek. Bankanızla irtibata geçtikten sonra kartınızı internet alışverişine açılması için talimat verebilirsiniz. Bunun yanı sıra internet alışverişine açılışı gerçekleştirmek için kullanıcısı olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerinden destek alarak işleminizi sesli onay ile yapabilirsiniz. Kartınızı internet alışverişine açtırmanın bir diğer yolu ise her bankanın kendine özel tasarladığı kısa mesaj servisinden yararlanmaktır. Bankanızın belirttiği numaraya kısa mesaj göndererek kolaylıkla aktifleştirme işlemini yapabilirsiniz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!