Bankadan Kredi Almak İçin Hangi Kriterlere Sahip Olmak Gerekir?

Bankaların insan hayatlarına yaptığı en büyük iki etki kredi kartı ve kredi imkanıdır. Bu imkanlar insan hayatında çığır açan yenilikler olarak adlandırılmaktadır. Kredi kartı genellikle başvuran herkese çıkmaktadır. Fakat kredi başvurusu her zaman onaylanmamaktadır. Bankalar kendilerine müşteri çekebilmek için her zaman farklı fırsat ve kampanyalar yapmaktadır. Böylelikle kendilerine olan talebi artırmayı hedeflerler. Çünkü bankaların asıl amacı kar olduğu için müşterileri ile kazan kazan ilişkisi içerisinde bulunmaktadırlar. Ayrıca çok sayıda banka olması da bankalar arası rekabeti artırır. Bu da müşteri için çok avantajlı bir durum olmaktadır. Böylece kendisine en uygun bankayı seçer ve o banka ile yoluna devam eder.

Bankalar Neden Kredi Başvurularını Onaylamaz?

Bankalara yaşam boyunca her zaman giderek ekonomik problemlerimizi çözebiliriz. Aslında bankalar mantıklı kullanılır ise bizler için çok avantajlıdır. Fakat günümüzde akıllı kullanılmayan bankacılık sistemi çoğu kişinin canını yakmıştır. Aynı anda 3-4 bankadan alınan kredi kartları veya krediler ödenemez hale gelir ve bu durum artık hukuk yolu ile çözüme kavuşturulur. Kredi notu bankaların en fazla dikkat ettiği durumlardan bir tanesidir. Eğer kötü bir banka geçmişiniz varsa bu kredi notunuza yansıyacaktır. Yani ödemeleriniz düzenli değilse ve borcunuz var ise kredi notunuz düşük olacaktır. Diğer bir durum ise kara listede olmanızdır. Bu durumda aslında kredi notu ile aynı mantıktadır. Çünkü kara listede olmak için üç ay boyunca bankaya herhangi bir ödeme yapmamak gerekmektedir. Bu süreçten sonra da artık banka tarafından yasal takip başlatılır.

Kredi Almak İçin Gereken Kriterler

Bankaların müşterilerden en çok istedikleri belge gelir belgesidir. Çünkü banka herhangi bir risk durumunu kabul etmez ve riskli bir durumda kredi başvurunuzu onaylamaz. Bankanın en çok dikkat ettiği diğer bir nokta kredi notunuzdur. Bunu banka kendisi Kredi Kayıt Bürosundan temin eder. Eğer kredi notunuz düşük ise bankaların size kredi verme olasılığı düşmektedir. Kredi başvurusu yapmadan önce kendiniz de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks ya da SMS yolu ile belirli bir ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenirsiniz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!