Bitcoin Nedir? Nasıl Alınır?

Geleceğin para birimi olarak adlandıran Bitcoin, dijital sanal bir para birimidir. Bitcoin henüz yasalarla tam olarak desteklenmese de kişiler üzerinde büyük bir merak uyandırmaktadır. Bitcoin için, Fransa, Rusya ve ABD merkez bankaları vatandaşlarını her risk kişinin kendisine aittir ilkesi ile hareket etmektedir.  Bu nedenle de oluşabilecek bir tehlikede kimse kimseyi suçlamasın diye uyarmıştır. Bitcoin, enflasyon riski olmayan, çökme riski çok düşük olan bir sanal para birimi olduğundan tercih edilmektedir. Kısaltması BTC olan Bitcoin resmi bir kuruluş ve merkez bankası ile ilişkisi bulunmamaktadır.

Bitcoin almak, altın almak, gümüş almak ya da dolar almak gibi bir mantıktır. Bitcoin, altın ve gümüş gibi bir gün tükenecek ve daha fazla üretilmeyecek bir maden gibi tasarlanmıştır. Şu an ki planlamaya göre, sanal piyasaya 21 milyon Bitcoin madeni para sunmak hedeflenmiştir.

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin alımı için, aracılık yapan farklı firmalara ihtiyaç duyulmuştur. Yerli yabancı farklı platformlar vardır. Kullanıcılar ve alıcılar bu platformları kullanarak, hesaptan havale yaparak, kredi kartından alınması gibi pek çok opsiyonu bulunmaktadır. Gönderdiğiniz para karşılığında kaç Bitcoin alabileceğinizi görebilir ve ona göre Bitcoin satın alabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Ve Neye Göre Kazandırır?

Bitcoin’ in artışı ve azalması arz ve talebe bağlıdır. Talep artınca fiyat artar, talep azalınca fiyatta azalır. Değeri arttığında mevcutta bulunan Bitcoin’ i bozdurduğunuzda kâra geçmiş sayılırsınız. Bozdurma işlemini de aynı alım yaptığınız platform üzerinden satış yaparak parayı kendi bankanıza aktarabilirsiniz.

Bitcoin Güvenliği Nasıl Sağlanabilir?

  • Aracı seçtiğiniz şirketi iyi araştırmalısınız. Daha önce kullanan ve memnun olan kişiler varsa onların yardımıyla soruşturup sorgulayabilirsiniz.
  • Aracı kurum komisyon alır mı? Komisyon alıyor ise ne kadar komisyon kesileceğini mutlaka araştırmalısınız.
  • Platformda üyeliğinizi oluşturduktan sonra 2FA özelliğini devreye sokmalısınız. Böylece hesabınızın hacklenmesine karşılık riski en aza indirmiş olursunuz. Paranızın çalınma riskini ortadan kaldırmak için, 2FA özelliğini mutlaka kullanmalısınız. Program App Store’da ve Google Play’de ücretsiz uygulama olarak kullanabilirsiniz.
  • Bilgisayarınıza ve telefonunuza virüs programı mutlaka indirmelisiniz.

 

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!