Ek Gelir ve Para Kazanma – Google Adsense İle Bol Kazanç Sağlama

Ek Gelir ve Para Kazanma – Google Adsense İle Bol Kazanç Sağlama

İnternet Ortamında para kazanabileceğinizi ve bu yolla bir servet sahibi olabileceğinizi biliyormuydunuz? adsense ile bol kazanç sağlamak için gelin içeri görelim nasıl oluyormuş.

Bir gün nasıl kazanç elde ederim diye düşünüyorsunuz. aldığınız maaş veya elde ettiğiniz gelir size tam olarak yetmiyor olabilir. bir kaç alanda yeteneğiniz var. yada şöyle düşünelim bir konu üzerinde oldukca bilgilisiniz. ve bu konu üzerindetecrübe

lerinizde var. neden başkalarıyla ücretsiz şekilde paylaşmayı düşünmüyorsunuz? bilginin çağımız teknolojisinde ulaşımı çok kolaylaştı. fakat fikirini paylaşabilmek cesaret isteyen bir olgudur. bir çok insan da bu cesareti göstermeyerek malesef bencillik yapar. siz o bencillerden olmayın. içeriğimizi okumaya devam edin.

Adsense Nedir?

Araştırma yapacağımız ilk konu bu olsun. eğer bundan kazanç sağlayacaksak, bunun ne olduğunu gayet iyi bilmemiz gerekiyor. google amcanın demesine göre, web site sahiplerinin paylaştıkları içeriklerde reklam sağlayarak, para kazanmaları için bir yol sunar. yani kısacası dünya arama devi olan google.com’un biz web site sahiplerine ek gelir sağlayacak ve ücretsiz bir şekilde kurulumu yapılan geniş bir reklam platformudur.

Adsense Nasıl Çalışır?

Adsense çalışma prensibi, reklam verenlerin reklamlarını web siteniz üzerinde içeriğe göre, sitenizi ziyaret eden kullanıcının daha önce hangi sayfalarda ve konu üzerinde araştırma yapmasına göre web siteniz üzerinde kullanıcılara sundukları reklamlar ile kazanç elde edilir. Reklamlar ise, reklam verenin ürünlerini veya kendilerini tanıtmak amaçlı ücret karşılığı google adwords‘e vererek biz web site sahiplerinin web sitelerimiz üzerinde google adsense ile reklamlarını yayınlayarak, google’ın reklam gelirlerinin %68’ini sahip olarak paylaştığımız metin veya görsellerden oluşur. Google Reklamları ise sitenin içeriğine göre veya gelen kullanıcının ilgi alanına göre özel olarak çıkartır.

Şimdi gelelim en müthiş soruya. bunları kısaca sizlere özetledik. peki bu google adsense ile nasıl gelir elde edeceksiniz? yada geliriniz ufak tefek var bu geliri nasıl artıracağız? bunları soruları işte aşağıda yazının devamında.

Google Adsense İle Nasıl Kazanç Sağlarım

Sıfırdan başlayan biri olarak varsayarsak eğer bir youtube kanalına veya bir web sitesine sahip olmanız gerekiyor. Google aramalarında olsun google adsense de olsun, hiç fark etmez, google’ın düşüncesi şu şekildedir. “Eğer Bir Site Kendini güncel ve özgün Tutabiliyorsa Bizim için değerlidir. ” Anahtar kelimeniz bu olması gerekiyor.

Bir web sitesi açtığınızı varsayalım. Web sitenizi google’ın tanıyabilmesi için bir çok işlem gerekmekte. bunların genel adına SEO denilmektedir. SEO ise ingilizce kökenli bir kelime olup açılımı “Search Engine Optimization” Yani “Arama motorlarına Optimizasyon” demektir. SEO dallanıp budaklanan geniş bir sistemdir. bunu anlatmaya kalktığımızda ise değil bu içerik web sitemizin tamamı SEO ile ilgili olması gerekir. bu yüzden sizlere google’ın en çok dikkat ettiği SEO tekniklerini öğretelim.

Bir web sitesi açtığınızda google veya diğer arama motorları gibi düşünmeniz gerekmektedir. şimdi atıyorum bir konu üzerinde çok yoğun bir bilgiye sahipsiniz. fakat sizin gibi bir çok kişi var. ve bu bir çok kişinin de bir çok sitesi var. tamda açmak istediğiniz web sitesi üzerine.onları sizin sanal ortamda bir rakip olarak görmeniz gerekiyor. yani anlayacağınız gerçek hayatta olduğu gibi bir çok rakibiniz sanal ortamda da var ve bu siteleri bir inceleyin. neler yapıyor nasıl çalışıyor, domain adı nedir? kaç yıldır varlar, kaç kişi sitelerine giriyor, tema özellikleri script özellikleri nedir, reklam konumlarını nasıl belirlemişler neler paylaşıyorlar başlıkları nelerdir? gibi bir çok soru sorun ve cevaplarınızı alın. peki en önemli soru da şudur. Sizin onlardan farkınız nedir? 

Google Adsense Para Kazanma

google’ın da en büyük düşüncesi ve sorusu budur. diyeceği şey şu olur, “Ulan bu adamın açtığı siteden zaten bir dünya var. peki bu farklı ne yapacakta ben bunu aramalarda ön plana çıkartayım?” der. ve sizin sitenizi belirli aralıklarla incelemeye başlar. özgünlük kelimesi bu anlama geliyor işte. sizin farkınız. yazdığınız içerikden tutunda başlığına etiketine, açıklamasına, yorumlarına sitenizin temasına varana kadar ve hatta kodlamasına varana kadar inceler. sizin ilk yapacağınız şey özgünlük olacaktır. tek farkınız bu olacaktır. güncellenme süreniz de etkilidir. ayrıca domain alırken bir yıllık gibi almayın. belki bütceniz yetmeyecek bir yıllık alacaksınız. belkide ilk bir deneyeyim diyeceksiniz bir yıllık alacaksınız. ama unutmayın google 3 yıldan az siteleri gelip geçi siteler olarak görür. domain yaşınızın uzun sürmesi gerekiyor.

Web site Temanızın özgün içeriklerin ve kategorinin özgün olması, domain yaşınızın 3 yıldan fazla olaması, google için diğer rakiplerinize göre 1 sıfır önde başlamanız anlamına geliyor. buda sizlere bir avantaj olarak geri dönüyor.

gerçek hayatta bir giyim mağzasına sahipsiniz diyelim. küük çaplı ve yeni başladınız bu işe. caddenin öbür ucunda ise bir başka mağaza var ve yıllardır orada. müşteriside gayet iyi. siz yeni bir mağazasınız ve o diğer mağzadan farklı olarak giyim üzerine ama sadece çocuk giyimi üzerine iş yapıyorsunuz. öbür mağza ise hem çocuk hem yetişkin ürün satıyor. sizin aslında rakibiniz bu. aynı cadde aynı sektör üzerisiniz. peki gerek ücret gerek ahpaplık söz konusu olduğunda bu rakip mağzanın yönetimine gidip çocuk elbisesi almak isteyen müşterilerinize bize yönlendirebilir misiniz diye soruduğunuzda hem etik hemde rakapet kuralları çerçevesinde malesef çok güç olacaktır. fakat sanal ortamda böyle değildir. siz eğer x konusu üzerine site açtıysanız sizinle aynı konuda ki bir başka web sitesinde ve sizden yaşlı hiti yüksek olması kaydıyla, backlink sağlamasını sağlarsanız google sizin sitenizin diğer sitelerden önerildiğini ve güvenilir olduğu anlayacaktır. bu sanal ortamda yapılır. hem de çok basittir. bu olguya Backlink denmektedir. kesinlikle bu kelimeye dikkat edin ve internet ortamında bu kelime ile ilgili araştırmalar yapın. bknz.

buraya kadar anlattıklarım ise Adsense de gelir elde etmek için değil Adsenseyi hak etmeniz için yapmanız gerekenlerdir. asıl mesele buradan sonra başlıyor okumaya devam.

Web siteniz gayet iyi gidiyor. Günlük ortalama 50 kişi web sitenizi ziyaret ediyor. bunlar organik ziyaretciler denilen ziyaretcilerdir. Organik ziyaretci Google Gibi arama motorlarından gelen ziyaretcilerdir. bu şu anlama geliyor. artık Google Adsense’ye başvurabilirsiniz.

Başvurunuz dan 3 gün ile 7 gün arasında bir cevap alırsınız. bu cevabın neticesinde %90 kabul edilirsiniz. Google ise sizi daha sık ziyaret eder. nedeni ise artık web sitenizde Google’ın gözde müşterinin reklamları yayınlanacak olmasından dolayıdır. yapmanız gereken siteniz için otomatik reklamları tercih etmeniz olacak. google otomatik reklamlarda sitenin kendi belirlediği konumlara otomatik olarak reklam çıkartır. bu reklamlar %50 ziyaretcinin daha önce gezdiği sayfalarla alakalı olacak %50 ise web sitenizin içeriği hakkında olacaktır.

Google’ın Çöp siteler diye adlandırdığı bir gurup vardır. bakın burası çok önemli. google’ın çöp site diye adlandırığı gurubun içeriği genellikle daldan dala atlanan her konu üzerinde içerik paylaşan herşeyi yazmaya hereşeye yetişmeye çalışan web sitelerdir. sizin en önemli avantajınız ise X kategorisinde web sitesi açacaksanız, o X kategorisinin bir alt kategorisi varsa onun üzerine açın. Örnek vermek gerekirse, Çocuk Kategorisinin bir çok alt dalı vardır. çocuk gelişiminden tutundan sağlığına oyuncaklarına giysilerine kadar. siz bu alt kategoriler üzerinde paylaşım yapmanız gerekmektedir.

Reklamlarınız web sitenize yerleştirdikten 1 saat sonra reklamlar görünmeye başlar. hayırlı uğurlu olsun. şimdi bu şekilde devam edebilmeniz için Google Adsense Yayıncılık politikalarını iyice öğrenmeniz gerekiyor. Google sizden bir kaç şey istiyor. bknz.

Ne demiştik, Sıralayalım maddeler halinde.

  • Tek bir konu üzerinde web sitenizin olması
  • Google Araçlarını Aktif kullanılması
  • İç ve Dış SEO çalışmanızın olması
  • Özgün olması
  • Güncel Olması

Bu beş madde için uzun uzun anlatmaya çalıştık. google adsense’yi hak ettiniz. bittimi bitmedi. şimdi bu hak ettiğiniz google adsenseyi elde tutmayıda bir üst satırda öğrendiniz. yine bittimi bitmedi. şimdi okumya devam,

Google Adsense İle Çok kazanç Elde Etme

Adsense den bir kaç kuruş gelir elde ediyorsunuz. fakat sizin için yeterli değil. eee peki ne yapıyorsunuz? bi hedefiniz var mı? ben 3 ay sonra günlük şu kadar kazanmayı hedefliyorum diyebildiniz mi? hedefi olmayan kişi günlük veya anlık yaşar. kendinise faydası dokunmayacağı gibi çevresinede dokunmaz. Siz hedef belirlemelisiniz ki aynı kurumsal bir firma gibi hedeflerinize ulaşmanız için çalışmalar yapmanız gerekiyor. bakınız ben bir çok kişi tanıyorum sadece google Adsense ile geçinen ve kredi borçlarını bunlarla ödeyen. Google adsense geliriniz şimdilik ek gelir olarak görülebilir. ama asıl gelir kaynağınızın bunun olmasını hedeflemelisiniz. nasıl bir işte çok çalışarak elde ediyorsunuz işte bu da o şekilde.

Sitenizi google tanıttınız. Google artık web siteniz hakkında bir kaç bilgiye sahip. fakat malesef google için yine yeterli değil. Google bu konularda ince eleyip sık dokuyan bir yapıya sahiptir. 10 tl kazancınız vardır. bu 10 tl yi google botları  10 kere inceler. google için yeterli olmaz birde oturur canı sıkılır manuel inceler. kesintiler yapabilir veya eklemer yapabilir. google için en önemli olay bu işi ciddi yaparak ciddi kazançlar elde etmeye çalışmasıdır. dünya devi olmak bunu gerektirir.

google’ın size daha çok güvenebilmesi ve size daha çok hit gönderebilmesi için bir kaç çalışma yapmanız gerekiyor. gelen hitlerin reklama tıklaması içinde tek bir konu üzerinde paylaşımlar yapmaya devam etmelisiniz. yeterli mi hayır.

diyeceksiniz ya kardeşim, güncel tutuyorum yine yeterli değil diyorsunuz özgün yazıyorum yine yok. daha ne yapacağım ben? okumya devam edeceksiniz. sitenizi bir gözden geçirin bakalım SEO PUANI ne durumda, Site Analizlemeniz nasıl gidiyor. Google web master toolsda size gönderilen hit hangi anahtar kelimeden geliyor? kaç indexiniz var? mobil kullanım oranınız nedir? sitenize en çok hangi yaş gurupları giriyor? bunlar hakkında bilgiye sahip misiniz?

işte tam demek istediğimde buradan sonra başlıyor. google adsense ile çok kazanç elde etmek sandığınız kadar kolay uğraşlarla olmuyor. biraz emek biraz da özgüven gerektiriyor. Sitenizi Googledan aratarak SEO analizlemelerinizi yapın. bunlara göre düzenlemeler yapın tasarımınız ve kodlamanız üzerinde. site analizlemenizi yapın ve indexinizi bir önceki gün ve hatta bir önceki haftaya göre karşılaştırın. anahtar kelimelerinizde arama motolarında çıkma oranınız nedir google sizi kaçıncı sayfada gösteriyor. rakipleriniz sizden öndemi geridemi bir inceleyin bakalım. vardığınız sonuçlara göre web siteniz üzerinde düzenlemeler eklemeler yapın. ama temanızı değiştirmeyin.

Günümüz Teknolojisinde herkesin elinde bir telefon var. akıllı telefonlarla internette sosyal medyada sürekli geziyorlar. iyide kardeşim bunlar bilgisayar kullanmıyor ki, mobildeler. peki siz mobilde var mısınız? mobil görünümüne uygun tasarımınız yani responsive tasarımlı web siteleri inanın google adsense de daha çok kazanmaktadır.

farkındayım. içerik baya uzun oldun. az daha sabredin. işte bu, sabredin. kolay kazanç elde etmek hiç bir işte mümkün olmadığı gibi malesef bundada o kadar kolay değil. sabırlı olacaksınız. aza tav edeceksiniz. sabırınızın sonu atalarımızın dediği gibi selamate çıkacaktır. gerekli analizlerle sisteminizi sürekli güncel ve özgün tutuğunuz vakit 5 ay sonra günlük 30 tl günlük 40 tl üzeri para kazandığınızı göreceksiniz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 1 Puan 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!