Enpara.com Vadeli Mevduat Hesabı Avantajları

Vadeli mevduat olarak tanımlana hesap bankaya açılan hesabın içerisine yatırılan paranın belirlenen süre zarfında yani vade süresinin sonucunda yatırım yapan kişiye faiz getirisi kazandıran hesap türüdür. Bu hesaba yatırılan para belirlenen vade süresince çekilmeden bankadaki hesapta durmalıdır. Yani bu süre içerisinde para çekilmez ve kullanılamaz. Aksi halde paranın çekilmesi halinde vade bozulur ve faiz getirisi olmaz. Vadesiz bir hesaptan farkı kalmaz.

Enpara.com vadeli mevduat hesabı açmak için öncelikle internet bankacılığını kullanmanız gerekmektedir. İnternet şubesini kullanırken hesaplar seçeneğinden yeni hesap açma seçeneğini seçiniz. Sonrasında ise vadeli mevduat hesabını seçerek kolaylıkla hesap sahibi olabilirsiniz. Açacağınız hesabın içeriğini yani para birimini, hesabı açacağınız miktarın tutarını, kazandığınız faizin hangi hesaba aktarılacağını belirlemeniz halinde vadeli mevduat hesabını anında açabilirsiniz.

Enpara.com vadeli mevduat hesabı açmak için en az 10 TL/ Euro/ Dolar yatırmanız gerekmektedir. Bu miktar gerçek bir faiz tutarının belirlenmesi açısından oldukça önemlidir. Seçeceğiniz para birimine göre birden fazla vadeli mevduat hesabı açma şansınız bulunmaktadır. Yani örneğin TL hesabına sahipken toplamında 10 adet TL hesabı açma şansına sahipsiniz.

Bunun yanı sıra diğer hesaplardan da 10’a adet açma şansınız bulunmaktadır. Vadeli hesaplarda sınırlı vade seçeneğinin bulunmasının sebebi kullanıcıların genel anlamda o zaman dilimlerini kullanmaları tercih etmeleridir. Bu sayede sizlerde basit bir şekilde tercih edeceğiniz vade şeklini seçerek hızlı bir şekilde işlemlerinizi belirleyebilirsiniz.

Vadeli mevduat hesabına yatırılan paranın çekilebilmesi için vadenin bozulması ve paranın vadesiz hesaba aktarılması gerekmektedir. Bu şekilde gerçekleştirilen işlemlerde hesap faiz kazandırmaz. Enpara.com vadeli mevduat hesapları genel anlamda sabit getiri sağlar ve dönem başı ya da dönem sonu kullanıcılarına düşük faiz oranlarını yansıtmaz.

Faiz oranı paranın miktarına bağlı olarak değil tamamen bağımsız gelişir ve %22’leri bulan oranları görmek mümkün. Bu sebeple para miktarı göz önünde bulundurulmadan faiz oranı yüksektir. Vadeli mevduat hesabı açmak isten ancak elinde az miktarda para bulunan kişiler mutlaka bu bankayı seçmelidir. Alt limiti oldukça düşük ve faiz oranları bağımsız olarak gelişen bankadır.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!