Esnaf Kefalet Kredisi 2019 (Hesaplama)

Esnaf Kefalet Kredisi 2019 (Hesaplama)

Esnaf Kefalet Kredi

Bazı durumlardan dolayı da ya da hayat şartlarından dolayı da kredi çekmek durumun da kalabiliyorsunuz ve bu krediler içerisin de yer alan bir kredi de esnaf kredisidir.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar Ve Şartları

Sizler meslek olarak esnaflık yapıyor iseniz siz de esnaf iseniz ve yaptığınız iş ile ilgili olarak bazı ihtiyaçları karşılamak için bazı durumlardan dolayı da esnaf kredisinde bulunuyor iseniz ihtiyaçlarınız bulunuyorsa yazdığımız yazıyı özenle okumanızı isteriz Gün geçmiyor ki bankacılık sektöründe yeni bir kampanya ve hizmet kullanıma sunulmasın. Birçok banka müşterini çekebilmek için ve banka bu müşterileri kendine yöneltmek için de bir çok kampanyalarda bulunmaktadırlar. Düzenleyerek dikkatleri üzerlerine çekmek için ise bu kampanyalar yapılmaktadır.

Esnaf Kefalet Kredileri

Bazı durumlardan dolayı da ya da hayat şartlarından dolayı da kredi çekmek durumun da kalabiliyorsunuz ve bu krediler içerisin de yer alan bir kredi de esnaf kredisidir.Sizler meslek olarak esnaflık yapıyor iseniz siz de esnaf iseniz ve yaptığınız iş ile ilgili olarak bazı ihtiyaçları karşılamak için bazı durumlardan dolayı da esnaf kredisinde bulunuyor iseniz ihtiyaçlarınız bulunuyorsa yazdığımız yazıyı özenle okumanızı isteriz Gün geçmiyor ki bankacılık sektöründe yeni bir kampanya ve hizmet kullanıma sunulmasın. Birçok banka müşterini çekebilmek için ve banka bu müşterileri kendine yöneltmek için de bir çok kampanyalarda bulunmaktadırlar. Düzenleyerek dikkatleri üzerlerine çekmek için ise bu kampanyalar yapılmaktadır.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar Faizsiz

Esnaflar için uygulanan bu esnaf kredisi ise esnafların acil işlemlerinde kullanıldığı gibi özellikle de geniş bir zaman dilimine yayılmış olan projeler ve planlar için de   kullanılabilmektedir. Bundan dolayı da hangi bankalar kredi verir bunları bilmek gerekmektedir.

Esnaf kredi veren bankalar  arasından ilk önce olarak vakıf bank ile başlayalım. Vakıf bank esnaflara sağladığı bir avantaj ile yani  masrafsız kış kredisi sloganı ile sağladığı kredi ile ön plana çıkmaktadır

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankalar Listesi ve Destekler

Esnaf kredisi veren bir diğer bak ise  İş Bankası’dır. İş Bankası da esnafa destek diye bir slogonla da bankalar insanların dikkatini çekmektedirler yüzde 0,95 – 1,03 arasın  da değişen bir faiz oranları ile masrafsız esnaf kredisi seçeneği ile dosya masrafı için 5000 TL ve 12 ay vade için peşinat alınmaması gibi seçenekleri incelemeye değer görünmektedir.

Yapı Kredi Bankası da esnaf kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Faiz oranlarının yüzde 1.15 olması ise masrafsız esnaf kredisi ve 3 ay erteleme gibi bir seçenek olduğundan dolayı da  kredinin avantajları arasında gözüküyor. Siz de burada açıklanan bankalar arasından kendinize en uygun olanı araştırıp işe koyulun ve ihtiyaçlarınızı anında giderin.

 

 

Ülkemizin ekonomisinin alarm verdiği şu son günlerde bakanlıklar ve merkez bankası tarafından bir çok yeni önlemler alınmaya çalışılıyor. Bunlardan biri de esnaflar için. Biz de bu yüzden bugünkü konumuzda esnaf kefaletten nasıl kredi çekiliyor meselesine dair yazacağız. Yazımızı okuduktan sonra devletin sunduğu imkanlardan biri olan esnaf kefalet kredisinin ne şekillerde ne şartlarda verildiğini görmüş olacaksınız.

Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Alınır 2019

Peki, şartları nelerdir? Ekonomik olarak çok zor durumlardan geçtiğimiz bu günlerde küçük ölçekli esnafların durumu da içler acısı. Dolayısıyla esnafların bu durumuna can suyu vermek adına Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri kredi çekme arzusunda olan esnaflara kefil olarak onların rahatça kredi alabilmesine önayak olmaya çalışıyor. Bu sayede esnaflar borçlarını ödüyorlar, işlerinin hacmini genişletiyorlar, şahsi anlamda rahatlıyorlar… Sözün özü şudur ki, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri sayesinde esnaflar rahata eriyorlar. Peki Esnaf Kefalet Kredisi Nedir , esnaf kefalet kredisi nasıl alınıyor, şartları neler? Gelelim bu konuya.

  • Sanatkar veya esnaf olmanız
Sanatkarlar ve esnaflar odasında kayıtlı olmanız ve sicilinizin olması
  • Size kefil olacak kooperatifin hacim alanında yer alan bir iş yerine sahip olmanız
  • Şahsi olarak birden fazla esnaf ve sanatkar işine sahip olmamanız gerekiyor.

Esnaf Kefalet Kredisi Gerekli Belgeler

Esnaf Kefalet Kredisi çekebilmek için gerekli belgeleri bağlı bulunduğunuz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri’nden edinebilirsiniz.

Eğer yukarıda bahsettiğimiz şartlara uyum sağlıyorsanız Esnaf Kefalet Kredisini kolaylıkla alabilirsiniz. Esnaf Kefalet Kredisi başvurularınız için devlet tarafından görevlendirilmiş olan banka Halkbank. Yani anlayacağınız, bağlı bulunduğunuz kooperatif sizin için Halkbankası’nda kefil oluyor ve Halkbankası da bunun üzerine size kredi veriyor.

Esnaf Kefalet Kredi Üst Limiti

Esnaf Kefalet Kredi Üst Limitini merak ediyorsanız eğer bu limit 150.000 TL. Yani 150.000 TL’nin üzerine kooperatifiniz kefil alamıyor. Gerekli belgeleriniz var ise tabii ki 150.000 TL’nin üzerinde kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 1 Puan 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!