Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Bankalar artık tüm ihtiyaçlarımız doğrultusunda kredi tahsis etmektedir. Konut kredisi, araç kredisi, bireysel kredi, ticari kredi, ihtiyaç kredisi, evlilik kredisi hatta bayram kredisi. Durum bu şekilde olunca parasal problem yasadığımız dönemlerde bankalardan bu anlamda belli faiz oranlarıyla destek almamız mümkün olur. İnsanların en çok paraya ihtiyaç duyduğu olayların başında ise evlilik sureci gelir. Yeni evlenecek çiftlerimiz ve durumla ilgilenen anne babalar için evlilik kredisi veren bankaları ve koşulları derledik.

Evlilik kredisi nedir?

Evlenmek için yeterli nakdi olgunluğa ulaşamamış ve desteğe ihtiyacı olan bireylerin tercih ettiği kredi turudur. Bu kredide de yine diğer kredi türlerinde olduğu gibi belirli vade sayısı faiz oranı gibi ölçütler bulunmaktadır. Müşteri geçmişiniz bu krediyi almanızda oldukça etkilidir yani banka siciliniz düzgün değil ise kredinin tanımlanmama olasılığı vardır. Bu işlemi hem bankalar hem de aracı kurumlar belli faiz oranları ile tanımlayabilmektedir. Amaç düğün öncesi yapılacak hazırlıkların masraflarının karşılanması için kredi desteği sağlanması ve kişilerin zamanla bu tutarı ödemesidir. Ayrıca devlette bu konuda gerekli ödeneği ayırmıştır. Evlilik kredisini devlet destekli kullanmak istiyorsanız bulunduğunuz ildeki Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden destek alabilirsiniz.

Aile ve sosyal politikalar bakanlığından evlilik kredisi aldığınız takdirde; geri ödeme konusunda size iki yıl zaman tanınır. Evlilik kredisinde üst limit 10 bin TL’dir. Yani en fazla 10bin TL çekebilirsiniz. 36 ay vade imkânı mevcuttur. Devlet, bankalara nazaran evlilik kredisini daha düşük faizli olarak verir. İlk yıl içerisinde çocuğunuz olduğu takdirde devlet destekli düğün kredinizi bir yıl daha erteleme şansınız oluşur.

Evlilik kredisini nasıl alabilirsiniz?

Evlilik kredisinin tanımlanması için gerekli koşullar ise aşağıdaki gibidir. başvuru yapmayı planlıyorsanız;

Yaş aralığınız en az 18 en çok 24 olabilir.

Üniversite mezunları için bu yaş en fazla 26 olarak revize edilmiştir.

Sicilinizin temiz olması, herhangi bir ağır suç işlememiş olmanız gerekmektedir.

Maddi imkânsızlığı anlatacağınız nitelikte komisyon belirlenecektir.

Sizin ve eş adayınızın daha önce evlenmemiş olmanız gerekir.

Şayet bu koşulları ağlamıyorsanız yazının başında da belirttiğimiz gibi evlilik kredisi için Özel bankalardan da yârdim alabilirsiniz. Tüm bankalar bu başlık altında kredi tanımlamaktadır.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!