Finansbank Geçmişi ve Kim Tarafından Satın Alındı

Ülkemizde mevcut şube sayısı 657 olarak hesaplanmıştır. Mevcut ATM sayısı ise yaklaşık üç bin civarındadır. Genel müdürü Temel Güzeloğlu’ dur. Genel müdür yardımcısı ise Ömer Aras’tır. Finansbank bünyesinde çalışan personel sayısı son ölçümlere göre ortalama on üç bin olarak hesaplanmıştır. Sıklıkla kullanılan hizmet sloganı’’Herkese Finansçı Lazım’’ olarak belirlenmiştir. 2004 yılında aktif büyüklük karşılaştırmasında beşinci özel banka olarak yerini almıştır.

Bankacılık sektöründe iyi bir konuma sahiptir. Yurt dışında yer alan piyasalara karşı büyük güven sağlamıştır. Aynı yıl içerisinde yabancı piyasalardan en yüksek krediyi alabilen ilk banka özelliğine sahip olmuştur. İzleyen yıllarda uluslararası piyasalardaki değerini giderek artırmıştır. Bunun sağladığı avantaj ile 2006 yılında ağustos ayında National Bank Of Greece adlı Yunanistan’ın en büyük bankası tarafından satın alınmıştır. Ancak

Yunanistan merkezli National Bank of Greece (NBG), 2,75 milyar Euro karşılığında Finansbank’ı Katar’ın en büyük kuruluşlarından olan QNB’ye sattı.

Finansbank’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, “National Bank of Greece SA (NBG) ve Qatar National Bank (QNB) NBG’nin Finansbank’ta sahip olduğu yüzde 99.81 hisselerin toplam 2 milyar 750 milyon Euro bedelle QNB’ye satışına dair kesin bir anlaşma imzaladı” denildi.

Bu birleşme sayesinde Finansbank ve National Bank Of Greece gibi iki büyük güç bir araya gelmiştir. Birleşen güç sayesinde Finansbank kariyer yoluna koşar adımlarda devam etmeyi sürdürmüştür.

Finansbank’ın Gelişimi

Klasik bankacılık hizmetlerinin daha da fazlasını insanlara sunmak için uğraşmaktadır. Hizmet portföyünü geliştirmek adına 2006 ve 2007 yıllarında şube sayısını iki yüz tane şube açarak daha da artırmıştır. Böylece en hızlı ilerleyen ve gelişen banka unvanını kazanmıştır. Bireysel bankacılık anlayışına önem verdiği için hizmet ağını genişletmeyi sürdürmüştür.  Finansbank sadece müşterilerine değil aynı zamanda öğrencilere de katkılar sağlamaktadır.

Buna yönelik olarak Türk Eğitim Derneği bütçesine yüksek tutarlı katkılar yapmıştır. Maddi imkânsızlıklar yüzünden okuyamayan gençlere eğitim fırsatları yaratmıştır. Öğrenciler başarı durumlarına göre bu burstan yararlanma olanağını elde etmişlerdir. Ülke çapında birçok ile bu faaliyetini ulaştırmıştır. Bu davranışı sayesinde Finansbank eğitime verdiği önemi de gözler önüne sermiştir.

 

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!