Findeks Ücretli Mi?

Bankalar ve finans sektörü, müşterine kredi hizmeti sunmadan önce, müşterilerinin finansal geçmişlerini incelemek isterler. Çünkü finansal geçmişi düzgün olmayan müşteriye hiçbir banka kredi vermek istemez. Asıl önemli olan, müşterinin önceki kredi ya da kredi kartı borçlarını ne oranda ve hangi aralıklarla ödediğidir. Kredi notu, müşterinin bankadan alacağı kredi miktarını, kredi kartı alıp alamayacağını ve alacağı bankacılık hizmetlerinin limitini belirlemektedir. İyi bir kredi notu ile bankadan istediğiniz talepte bulunabilirken, kötü bir kredi notu ile ihtiyaç duyulan bankacılık hizmetlerinden talep edilemez yani kedi almak, kredi kartı çıkartmak vb. gibi olumsuz sonuç alınır.

Findeks ile Kredi Notu Öğrenmek Ücretli Midir?

Findeks ise, kredi notunun sorgulanma işlemidir. Findeks’te kredi notunun sorgulanması ilk sefere mahsus olmak üzere ücretsizdir. Bunun için Findeks’ in web sitesine gidilerek, form doldurulması gereklidir. Formda kişiye özel kimlik bilgileri vardır ve eksiksiz doldurulmalıdır. Bu sayede kişiler kendilerine ait kredi notunu rahatlıkla öğrenebilirler.

Findeks’te ilk sorgulama ücretsizdir. Fakat sonraki zamanlarda tekrar sorgulama yapmak istediğinizde her sorgulama 4TL olarak ücretlendirilmektedir. Bankalar artık kendileri de kredi notu sorgulama işlemi yapmaya başlamış olsa da bunu müşterilere farklı fiyatlarla servis etmemektedir. Yani kredi çekme talebinde bulunan kişinin ilk olarak zaten kredi notuna bakacak olan banka görevlisi, kredi notuna göre kredi verilip verilemeyeceğini görmekte ve ona göre işlem yapmaktadır. Her bankanın belirlediği kredi tutarı, kredi talebinde bulunan kişinin kredi notuna paralel olarak farklılık göstermektedir.

Her sorguda belli miktarda ücret ödendiği gibi, başka ve çeşitli sorgu paketleri bulunmaktadır. Hatta aylık veya yıllık aboneliklerle belli bir ücret karşılığında kredi notunuzu belli aralıklarla öğrenebilirsiniz.

Tek Seferlik Sorgulama ve Fiyatları;

Findeks kredi notu; 4 TL

Notlu Risk Raporu; 7,5 TL

Risk Raporu; 4 TL

Paket Sorgulama ve Yıllık Fiyatları;

Yılda 5 sorgulama;36 TL

Yılda 10 sorgulama; 58 TL

Yılda 100 sorgulama (100 adet notlu risk raporu sorgulamada dahil); 330TL olarak hizmet vermektedir. Finansal hareketliliği fazla olan ya da kredi notu ile sorun yaşayan kişiler bu üyeliklerle kendi notlarını takip edebilirler.

 

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!