Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kredi, kredi kartları ve yatırım hesapları gibi finans konularında kimi zaman nakit ihtiyacına, kimi zaman da ödeme kolaylıklarına destek olan bankaların müşteri sayısı, yaşam koşullarının zorlaşmaya başlaması ve aynı zamanda teknolojik gelişime bağlı olarak artan ihtiyaçlar doğrultusunda artmakta; günümüzde kredi kartı kullanan ve kredi kullanan milyonlarca insan bulunmaktadır. Bankalar müşterilerinin arasında nakit akışı döngüsünü sağlarken, diğer taraftan da aldığı hizmet ücretleri ve komisyonlar ile kazan kazandır anlayışıyla giderek daha da fazla imkanlar sağlayabilir hale gelmiştir. Kredi kullanacak olanların, bankaların sürekli olarak yaptıkları kampanya ve avantajlar dahilinde şahit oldukları faizsiz kredi ya da şartsız koşulsuz kredi gibi sloganlar sebebiyle, gelir belgesiz kredi veren bankalar arayışının da internet arama motorlarında arttığını görmekteyiz.

Ancak bankaların şartsız kredi sloganıyla yaptığı bu kampanyalar sene içerisinde çok nadir karşımıza çıkmakta ve bu şekilde verilecek kredilerde ise mutlaka bir limit sınırlaması yapılmaktadır. Oldukça cüzi miktarlarda verilen bu tür krediler için ayrıca bazı bankalar gerek görürlerse taşınmaz mal beyanı, sigorta ya da kefil de isteyebilmektedirler. Bu sebeple en doğu bilginin tüm bankaların internet sitelerinde yer alan kredi türleri üzerinden araştırılarak bilgi alınması, gerekli görüldüğü takdirde şubelere giderek müşteri temsilcileriyle de daha detaylı görüşmeler yapılması tavsiye edilmektedir. Sabit olarak gelir belgesiz kredi veren banka olmadığı için, banka isimlerini de sıralamak gereksiz olup, yalnızca devlet bankalarında onay sürecinin daha olumlu ilerleyebileceği söylenebilir.

 

Maaş Aldığım Bankaya Gelir Belgesi Gerekir Mi?

Kredi başvurularında genel olarak karşımıza çıkan şartlar içerisinde kredi puanının 1400 ve 1900 puan aralığında olması ve borcun geri ödeme zamanında geri ödemeye yetecek durumda olan bir gelire sahip olması şartları aranmaktadır. Ancak maaş hesabı ile kredi başvurusu yapılan hesap farklı ise gelir belgesinin ibrazı zorunlu olup, eğer maaş hesabı ve kredi alınacak banka aynı ise gelir belgesi ibrazı zorunlu görülmez. Her ne kadar kredi başvurularında bazı durumlarda gelir belgesiz kredi veren bankalar olabilse de, çoğu zaman bu tür krediler çok küçük miktarlarda olan ve geri ödenmediği durumlarda müşterinin üzerindeki taşınmaz malın garanti sağladığı kredi türleridir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!