Günlük Harcama Bütçesi ve Acil İhtiyaçlar İçin Kredi

Planınızı Yapın Bütçeniz Sarsılmasın

Toplumların en küçük ve aslında en önemli birimi ailedir. Kişilerin, geleceğinde kendilerine ve de topluma nasıl katkıda bulunacağının, neler yapacağının ilk adımları ailede öğretilir. Ailenin psikolojik ve de sosyal donanımı kadar ekonomik durumu da bu durumun gelişiminde fazlaca etkili bir faktördür.

Maddi problemlere dayanan pek çok sorun, aile içerisinde sıkıntılara da yol açmaktadır. Bu durumların önüne geçebilmek, bütün aile bireylerinin birbirlerine ve de ailelerine destek olmalarıyla mümkündür. Bu desteği sağlayan en önemli aşamalardan bir tanesi de aile bütçe planlamasıdır.

Aile Bütçenizi Nasıl Yaparsınız?

Öncelikle aile bütçesinin yapılması için, ailenin toplam gelirleri belirlenmelidir. Kazancın belirledikten sonra gelir gider çizelgesi de yapılmalıdır. Faturalar, mutfak alışverişi, kira, taksit gibi mecburi harcamalar, kıyafet alışverişleri, kış veya yaza uygun düzenleme ve de yapılanma gibi mevsimsel masraflar, yenilenmesi gereken eşyalar, tadilatlar, eğlence gibi. Organizasyonlar için ayrılan meblağ tek tek yazılır. Bundan sonra aylık gelirin bütün bunları karşılayıp karşılamadığı açık ve net ortaya çıkacaktır.

Aile Bütçesindeki Açık İçin Ne Yapmalı?

Aile bütçesinde gelirin, giderleri karşılayamama gibi bir durum söz konusu olursa, ihtiyaçları karşılamak için öncelikle önem sırası yapılır ve buna göre hareket edilir. Yapılmaması ve alınmaması halinde günlük hayatı zora sokacak durumları kararlaştırıp gereken harcamaları diğer tarafa aktarabilirsiniz.

Gelir ve gider dengesinin dışında önemli bir konuda, planlananın istemeden dışına çıkılması olası bir harcama için de ayrı bir ödenek ayrılması gerekir. Bu ödenekle, karşılaşabileceğiniz bir zorlukta aileniz için iyi bir kurtarıcı olacaktır. Yapılan tüm önlemlere rağmen aile bütçesi dengesi sağlanamazsa bankalardan çekeceğiniz ve taksitlerinin sizi zorlamadığı bir ihtiyaç kredisi ile bu açığı kapatabilirsiniz. Kredi çekmek için artık bankaya kadar gitmenize gerek yok. Mobil bankacılık sayesinde cep telefonunuzdan istediğiniz zaman oturduğunuz yerden kredinizi çekebilirsiniz ve yine aynı rahatlıkla onaylanan kredinizi kullanabilirsiniz. Böylece aile bütçenize rahat bir nefes aldırabilirsiniz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!