Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Her bankanın kendine ait para çekme limiti bulunur. Yani, ATM’lerden bankanın belirlediği limitin üstünde para çekme işlemi yapılamaz.  Para çekme limitleri bankadan bankaya farklılık gösterir. Ancak bu limit hemen hemen her bankada 1500-2000 tl arasındadır. O yüzden öncelikli olarak yapmanız gereken, kendi bankanızın para çekme limitini öğrenmektir.

Günlük para çekmek için koyulan bu limit, aslında bankaların güvenlik için aldığı bir tedbirdir. Çünkü kart kayıplarında, hırsızlıklarında, karttan çok üst meblağlar da paralar çekilebilir. Eğer bu durum geç fark edilirse kişi büyük kayıplara uğrayabilir. Dolayısıyla, günlük para çekme limiti bu gibi durumlarda büyük maddi kayıpların yaşanmasının önüne geçer.

Ancak bazen bu limitin üstünde harcama yapmanız gerekebilir. Dolayısıyla limitinizi arttırmak durumunda kalabilirsiniz.  Böyle bir durumda limitinizi arttırmak için iki yöntem mevcuttur.

1-Banka Şubesine Giderek veya Müşteri Hizmetlerini Arayarak Limit Arttırma

Banka şubesine bizzat gidilerek ya da bankanın müşteri hizmetlerine ulaşarak limit arttırma talebinde bulunulabilir. Yalnız şunu bilmek gerekir: Bazı bankaların müşteri hizmetleri üzerinden limit arttırma işlemleri yapmayabilir. Bu yüzden yine banka müşteri hizmetleri aranarak bu konuda bilgi sahibi edinmek, daha sonra banka şubesine gitmekte yarar vardır.

Yalnız bilinmesi gereken önemli bir husus vardır. Her banka limit yükseltme işlemine sıcak bakmayabilir. Yani, işlem olumsuz sonuçlanabilir. Böyle bir durumda ikna kabiliyetinizin yüksek olması gereklidir. Bankanızı bu işlemi yapmak için mantıklı sebeplerle ikna etme durumunda kalabilirsiniz. Fakat her sonuçta bankanız size yardımcı olmak için elinden geleni yapacaktır.

  1. Nakit Avans Çekimi

Bazı durumlarda çok acil bir şekilde limitin üstünde para çekmek gerekebilir. Böyle bir durum oluştuğunda nakit avans çekme işlemine başvurulabilir. Kredi kartı veya kredili mevduat hesabı kullanan kişiler nakit avans çekebilir.  Fakat nakit avans çekmenin de bir limiti olduğunu unutmamak gerekir. Nakit avans çekme limiti yine bankadan öğrenilebilir.

Acil durumlar için nakit avans kullanmak mantıklı yöntemlerden biridir. Ancak nakit avans kullanıma işlemi yapıldığı sırada kişiden ücret tahsil edilir. Ayrıca nakit avans kullanımında belirli oranlarda faiz ödemesi durumu da mevcuttur.  Bu yüzden nakit avans kullanma işlemi çok fazla tercih edilen bir işlem değildir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!