Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

Artık günümüzde teknoloji ile birlikte bir çok işlemleri bankaya gitmeden cepten bankaların mobil uygulamalarıyla hallediyoruz. Bu sayede şubeye gitmeden kolayca para transferleri işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz. İnternet üzerinden alışveriş siteleri ve butik sayfalarından yapılan alışverişlerde özellikle yurtdışı ithal ürün satışı yapan firmalar genelde EFT/Havale işlemini tercih ediyor. Para alıcının kartından tahsil edilse de satıcıya EFT işlemi geç yapılabiliyor. Bu süreçte satıcıların mağduriyet yaşaması söz konusu olabiliyor. Şayet farklı bir hesaba para transferi gerçekleştirecekseniz, hafta içi bankaların çalışma saatleri aralığında bu işlemi gerçekleştirmenizde yarar var. Çünkü hafta sonu EFT yapsanız bile para transferi pazartesi mesai saati içerisinde karşı tarafa geçecektir. Farklı banka hesaplarına EFT yapacaksanız banka mesai saatleri içerisinde para transferi işlemini gerçekleştirmeniz gerektiğini belirtmek isterim.

 

EFT ile Havale Arasındaki Fark Nedir?

Havale, aynı bankalar arası gerçekleştirilen para transferleri işlemi olmaktadır. Bankaların anlaşmalarına göre EFT ücreti talep edilebilmektedir. Banka tarafından havale işlemine ücret talep edilmez. Havale işlemi yapacaksanız karşı tarafla aynı bankanın hesabı üzerinden işleminizi dilediğiniz gün ve saatte gerçekleştirebilirsiniz. Yani havale işlemini 24 saat hafta sonları da dahil yapabilirsiniz. Kısacası herhangi bir tanıdığınız sizinle aynı banka hesabına sahipse hafta sonu dahil para transferini yapabilirsiniz.

 

Hafta Sonu Havale Yapabilir miyim?

Bu sorunun cevabı tabi ki evet. Hafta sonları havale ile karşı tarafa para transferi yapabilirsiniz. Ayrıca günün herhangi  bir saatinde de bu işlemi anında gerçekleştirebilirsiniz. Artık mobil bankacılık sayesinde dilediğimiz saat ve gün bulunduğumuz yerden karşı tarafa para transferi yapabiliriz. Oldukça hızlı ve pratik bir yöntem olduğunu söylemek mümkün. Bu işlemleri şubeye gitmeden kolaylıkla cep telefonundan gerçekleştirebilmemiz, banka işlemlerinin hızlı ve güvenilir olması açısından oldukça avantajlıdır.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!