Hayvan Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Hayvan Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Geçmişten günümüze insanoğlunun en önemli geçim kaynaklarından biri olan hayvancılık değişen ve gelişen dünya koşullarıyla bir sektör haline gelmiştir. Teknolojik gelişmeler ve bir takım denetimler ile hayvancılık yapmak günümüzde daha profesyonel ve maliyetli bir is halini almıştır. Durum bu şekilde olunca kişiler hayvancılık faaliyetini sürdürebilmek amacıyla nakdi desteğe ihtiyaç duymaktadır. Belli tur hayvanların yetiştiriciliğini üstlenmek koşuluyla devlet teşviki de söz konusudur ancak bu her tur için geçerli olmadığından yaygın türler için bankalardan nakdi destek sağlanabilmektedir.

Hayvancılık kredisi nedir?

Yasadığımız topraklar üzerinde geçmişten günümüze tarım ve hayvancılığı teşvik destekleme amaçlı birçok girişimde bulunulmuştur. Bunlardan ilki memleket sandıklarıdır. Bu sandıklar günümüzde ziraat bankasının temellerini atmıştır ve şuan basta ziraat bankası olmak üzere birçok banka bu konu ile ilgili belli faiz oranları ile kredi tahsis etmektedir. Ülkemizde yapılan birçok hayvancılık faaliyeti çok yönlü olarak değerlendirilebilir. Hayvansal ürünler (et sut ve sut ürünleri yun yumurta ipek bal vb.) Her zaman talebin olacağı sektörlerde kullanılmaktadır ve temel tüketim maddesi olarak ifade edilebilir.

Hayvan kredisi nasıl alınır?

İhtiyaç duyduğunuz krediyi almadan önce bankalar arasında bir araştırma yapmanızı öneriyoruz. Bu araştırma en düşük faiz oranını sağlayan bankaya ulaşmanız için etkili olacaktır. Söz konusu üretim alanı zaman gerektiren bir sektör olduğundan kredi vadeleri değişkenlik göstermekte ödeme tarihleri ötelemeli olarak planlanmaktadır. Tercih edeceğiniz bankaya göre 2 ila 7 yıl arasında ertelemeli hayvancılık kredisi temin etme sansınız bulunmakta. Yani diğer krediler gibi tahsis edilme suresinden sonraki takip eden 1 ya da 2 aylık süreç içerisinde vadesi gelmeyen 2 ila 7 yıl sonrasında vadeleri gelecek hayvancılık kredileri temin edebilirsiniz. Ayrıca alacağınız krediyi istediğiniz alana kanalıze edebilirsiniz. Yasadığımız coğrafyada büyük bas hayvancılık küçük bas hayvancılık kümes hayvancılığı ipek börekçiliği arıcılık ahir hayvancılığı mera hayvancılığı gibi bir çok alanda üretim yapılabilmekte ve verim alınabilmektedir. Bu anlamda yasadığınız çevrenin koşullarını analiz ederek yüksek verim elde edebileceğiniz herhangi bir hayvancılık faaliyetiyle kısa surede kara geçmeniz mümkün olabilir. Üstelik yapılacak bankalar arası bir araştırma ile yapacağınız faaliyete nakdi destek sağlayabilir ve zaman baskısı olmadan kolaylıkla geri ödemenizi yapabilirsiniz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!