İhtiyaç Kredisi Almak için Zorunlu Belgeler

İhtiyaç Kredisi Almak için Zorunlu Belgeler

İhtiyaç kredisi nedir?

Bankaların sunmuş olduğu kredi türlerinden bir tanesidir. Genellikle nakit ihtiyaçları için kullanılmaktadır. Günümüzde oldukça fazla tercih edilmektedir. İhtiyaç kredisi farklı kategorilerde de karşımıza çıkabilir. Farklı kategorilerden kast edilen eğitim kredisi, tatil kredisi, evlilik kredisi vb. gibi ihtiyaç kredileri alınmak istenebilir.Belli bir aya kadar ihtiyaç kredilerini kullanabilirsiniz. Bankalardaki skor oranınız ve gelir düzeyiniz  önemli bir etken çünkü ihtiyaç kredisini kullanabilmeniz acısından. İhtiyaç kredisi almaya karar verdiniz bunun için ne tür belgeler isteniyor diye soruyorsanız cevaplayalım.

İhtiyaç kredisi için gerekli şartlar  nelerdir?

İhtiyaç kredisi için bankaların belirlemiş olduğu şartlar ve belgeler bulunuyor. Bu belgelere istinaden başvuruda bulunabiliyorsunuz. Başvuruda bulunduğunuz zaman doğru ve eksiksiz bir şekilde işlem yapmalısınız. Her bankanın farklı şartları olabiliyor. Başvuru yapmadan önce bu şartları araştırmak bilgi sahibi olmakta yarar vardır. Şartların en başında İhtiyaç kredisi için yaşınızın 18′ den büyük olması gerekecektir. Hatta bazı bankalar bu yaş sınırı 20 olarak belirleyebiliyor. Önemli etkenlerden biri de kredi notunuzun uygunluğuna bakılır. Gelir belgeniz istenir ve uygun mu değil mi bakılır. Kredi alırken banka kefil isterse kefil göstermeniz gerekecektir. Bazı bankalar tarafından kefil istenmeyebiliyor. Belli bir aya kadar bankalar vade veriyor. İpotekli bir kredi çekecek olursanız bu vade süresi daha uzun oluyor. İhtiyaç kredisinin şartları size uyuyor ve başvuru yapmak istiyorsanız gerekli belgelerin neler olduğuna bakalım.

İhtiyaç kredisi için gerekli belgeler nelerdir?

– Başvuru için en önemli belgelerden biri nüfus cüzdanınız, ehliyetiniz ya da pasaportunuz bunlardan  biri yanınızda olmalıdır.

– İkametgahınız  ya da adınıza gelmiş olan son bir kaç aya ait faturanız olmalıdır.

– Gelir belgeniz bulunmalıdır.

– Emekli biriyseniz emekli hesap cüzdanınız yeterli olacaktır.

– Kendi işinizin patronuysanız ya da şirket ortağı gibi bir işteyseniz güncel vergi levhası vb. gibi belgelerden birini vermelisiniz.

– Memur ya da özel sektörde çalışan biriyseniz imza sirküleri veya maaş bordrosu göstermeniz gerekecektir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!