İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi kişilerin ihtiyacı olduğu an gidip başvuruda bulunarak alabileceği en kolay kredi türü diyebiliriz. Çünkü ihtiyaç kredileri ortalama bir saat içerisinde tüm evrak işlemlerini bitirerek paranızı alabilirsiniz. Konut kredisi gibi ekspertiz ücreti ve rehin ücreti ödemezsiniz, zaman olarak da ihtiyaç kredisi çok kısa zaman içerisinde halledilir. Konut kredilerindekiler gibi günleri bulmaz. İhtiyaç kredisini almak için bankada ki skor oranınız önemlidir.

İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir?

İhtiyaç kredisini genel olarak herkes alabilir. Ancak daha önceden oluşan bir borç birikintisi bulunuyorsa alamayabilirsiniz. Daha önceden almış olduğunuz kredileri aksatmışsanız veya ödeme yapmadığınız zaman banka skor oranınız düşmektedir. Bu oran tüm bankaların görebildiği bir skor oranıdır. Skor oranınız eğer belli bir seviyenin altındaysa eğer kredi alamazsınız. Buna çözüm olarak kefil gösterebilirsiniz. Ancak bu kefiller de devlet memuru olma şartı ve son çıkan kanuna göre kefiller evli ise eşleri ile beraber bankaya gidip imza atmaları istenmektedir. Bu sebepten kefil bulmakta zorlanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Kaç Ay Vade ile Alınır?

İhtiyaç kredisi kısa zaman önce 36 ay vadeye düşürülmüştü ancak şuan da 60 ay vadeye kadar tekrar artırıldı ancak faiz oranları yükselmektedir 36 ay vadeye göre 60 ay vadenin faiz oranı. Bankalar daha çok en fazla 48 ay vade ile kredi vermekten yana tavır almaktadır. Bunları göz önünde bulundurarak almak istediğiniz ihtiyaç kredisinin vadesine karar verin.

İhtiyaç Kredisi Masrafları Nelerdir?

İhtiyaç kredisi almak için başvuru yaptıktan sonra önünüze bir çok evrak getirilmektedir. Bu evrakların bir kısmı ise sigortadır. Çünkü bankaların genellikle kendilerine ait sigorta şirketleri vardır ve kredi verilirken bu sigortayı yapmayı şart koşarlar. Bu bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bir de dosya masrafı denilen bir kalem ücreti vardır. Bu ücreti ödedikten sonra tekrar bankaya başvurarak bu ücreti geri tahsis edebilirsiniz. Bunun dışında her hangi bir masraf bulunmamaktadır.

Bankaların İhtiyaç Kredilerine Uyguladığı Faiz Oranları

Burada size daha popüler olan bankaların ihtiyaç kredi faiz oranlarını vereceğim. Bu bankaların faiz oranlarına bakarak bir ortalama çıkartmanız mümkün olacaktır.

15 Bin TL’lik ihtiyaç kredisinin faiz oranları şu şekildedir;

Vakıfbank tüm vade seçenekleri için tek geçerli faiz oranı %1.79’dur.

Akbank 12 ay için %2.40, 24 ay için %2.38, 36 ay için %2.32, 48 ay için %2.30. 60 ay için %2.24 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi vermektedir.

CepteTEB tüm vade seçenekleri için geçerli faiz oranı %1.99’dur.

İş Bankası tüm vade seçenekleri için geçerli faiz oranı %2.20’dir.

Garanti Bankası 24 aya kadar vade için %2.35, 36 ay vade için %2.29, 48 ay vade için %2.25, 60 ay için %2.24 faiz uygulamaktadır.

Ziraat Bankası tüm vade seçenekleri için faiz oranı %1.53’dür.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 1 Puan 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!