İnternetten Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar Online Kredi Başvurusu

İnternetten Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar Online Kredi Başvurusu

İnternetten Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

İnternet tüm hayatımızı etkilerken tabiî ki bankacılık faaliyetlerimizi de etkilemektedir. Özellikle bankacılıkta internetin yeri ve önemi büyüktür. Bankacılık faaliyetlerini yürütürken internetin velinimeti olan internet bankacılığı üzerinden birçok işleminizi tek tuşla yapabiliyorsunuz. Özellikle hasta olan banka hesabı müşterileri için şubeye gidemeyen kişiler için biçilmiş kaftan olan internet bankacılığı internetin bize getirmiş olduğu bir hediye gibidir. Bunun yanı sıra teknolojinin gelişmesi ile birliktede harmanlanan internet üzerinden bankacılık faaliyetleri önem kazanmıştır. Ülkemizde de bu faaliyetler hızlanmış ve önem kazanmıştır.  Kullanıcılar açısından da işlem kolaylığını beraberinde getiren internet bankacılığı hayat kurtarıyor diyebiliriz. İnternetin bankacılıkla harmanlanmasıyla birlikte sanal para, mobil ödeme gibi değişik dallarda gelişim gösterdiğini görüyoruz ve gelişmeye de devam edecek gibi duruyor.

İNTERNETTEN KREDİ KOLAYLIĞI  VAR MI ?

Nakitte sıkıştığımız zamanlar elbette ki oluyordur. Böyle zamanlarda hızlı bir şekilde kredi çekmenin kolay yolu internetten kredi yöntemidir. Yazımızda bu konuyu işleyeceğiz. Bankalar bu konuda kişileri kurtarıyor internetin sağlamış olduğu bankacılıktaki kolaylık bunun göstergesidir.kredi kullanmayı düşünen kişilerin tercih edecekleri ilk şey tabiî ki ödeme kolaylığı olacaktır. Bu kararı vermeden önce ödeyebilme gücünüzü hesaplayarak ve de ihtiyaçlarınız doğrultusunda yönelerek kredi çekmeyi düşünmelisiniz. Bu noktada da online işlemler dikkat çekiyor. Online olarak şubelere gitmeden kendinize en uygun faizi ve ödeme planını kontrol ederek bulabilirsiniz. Bir diğer kolaylığı ise vakitten tasarruf etmektir.

Online işlemlerinizde hem vakitten tasarruf etmiş olacaksınız hem de kendinize en uygun ödeme kolaylığını seçip kafanızda bir plan oturtmuş olacaksınız. Düşünsenize aynı anda farklı farklı bankalara birden gidemeyeceğinize göre tek tıkla bir çok bankaya online olarak talebinizi oluşturabilme imkanına sahip oluyorsunuz. Ve de bankalardan almış olacağınız olumlu ya da olumsuz talebe göre hareket etmiş olacaksınız.Peki online başvuruların başka avantajları da var mı? Tabi ki  var. Bankalar arası rekabet kendini önemli oranda belli etmektedir. Bu nedenle bankalar rekabetin sonucu olarak daha fazla başvuru almayı amaçlar bunun doğrultusunda da bankalar özel fiyat indirimlerine gidebilmektedir.

İNTERNETTEN KREDİ BAŞVURUSU YAPTIRAN BANKALAR?

Kredi çekmek istediğinizde bunun için uygun olan bazı siteler vardır. Öncelikle bu sitelerden biraz bahsedelim. Bu siteler kredileri karşılaştırarak size en uygun ödeme kolaylığını anlayarak işlem yapmanıza yardımcı olur. Kredi başvurusuna mobil olarak veya bankalarınızın online sayfaları üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. Eğer farklı banka tercih etmeyip kendi bankanız üzerinden kredi kullanmak isterseniz giriş yapıp talepte bulunmanız yeterli olacaktır. Eğer farklı bir banka tercih ederseniz, form doldurup işleminizi bu yönde gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Çekmek istediğiniz kredi doğrultusunda bankanın sizden isteyeceği bilgiler farklılık gösterebiliyor. Örneğin ihtiyaç kredisi çekmek istediniz TC kimlik numaranız, telefon numaranız,net geliriniz ve ne kadar çekmek istiyorsanız bu bilgiler sizden istenir. Siz Konut kredisi çekmek isterseniz evinizin değeri, gibi bilgiler istenir. Çekeceğiniz kredi taşıt kredisi ise araçla ilgili bilgiler istenebiliyor.

İnternetten Kredi Başvurusu

Gelelim online olarak kredi başvurusu yaptıran bankalara. Online olarak bu fırsatı sunan ilk banka HALKBANK olarak geliyor. Bununla birlikte HALKBANKASI birçok kredi kolaylığını da sunmaktadır. Birkaç örnek verecek olursak emeklilere özel ve uygun kredi desteği sağlaması veya kamu personellerine özel fırsatlar sunmasıdır. Bir diğer bankada VAKIF BANK’tır. Vakıfbank için de kredi kullanımı isterseniz online olarak bu hizmeti almanız mümkün bunun için internet bankacılığı kullanmanız yeterlidir. DENİZBANK’  ta bu bankaları takip eden rakip bankalardan bir tanesidir. Bu banka sosyal medyada yapmış olduğu kampanyalarla da gündemde olup reklamını iyi yaparak bu yönde göze çarpan bankalar arasında yerini almaktadır. Diğer online kredi başvurusu yaptıran bankaları sıralarsak başı çeken YAPIKREDİ, ZİRAAT BANKASI,TEB,GARANTİ BANKASI, İNG BANK olarak birçok banka sayabiliriz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 1 Puan 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!