Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Öncelikle kredi kullanım için gerekle olan şartların başında banka verdiği krediyi sorunsuz şekilde geri almak ister. Gerek kanun gerekse bankacılık kanunları talimatları uyarınca, bankaların kredi vermesi belli şartlar ve kriterlere bağlanmıştır.

Öncelikle belirtilmek gerekir ki tüm bankalar kefilsiz kredi vermesi mümkündür, önemli olan sizin geliriniz, kredi notunuzun değeri bunda önemli bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok banka 50.000 TL ye kadar kefilsiz kredi kullandırmaktadır.

Yüksek tutarda ki kredileri kefilsiz almak için kredi notunuzun en az 1600 ve üzeri olması findeks renginizin yeşil olması elzemdir aksi halde bankalar sizden kefil isteyebilir. Yine 3-5-10 Bin TL gibi kredilerde gelirinizin yani maaş bordonuzun olması ve orta seviye bir geliriniz olması durumunda da kredi notunuz 1400 ve üzeri olması durumunda da kredinizi kefilsiz almanız mümkün olmaktadır.

Örnek olarak maaş aldığınız bankadan kefilsiz kredi almanız daha kolaydır, ancak kredi notunuzun düşük olması, örneğin 1200 ve aşağısı olması durumunda kredi kullanmanız oldukça zordur, hatta sağlam bir kefil bulunmadığı sürece de almanız mümkün olmamaktadır.

Kısacası kefilsiz kredi almak için en önemli husus bankalar ile herhangi bir sorun yaşamamış olmanız elzemdir. Hatta daha önceden takibe, kredi kartı gecikmesi, aksayan Bireysel kredi borcu vb. durumlara düşmemiş olmanız gerekir.

Findeks renginiz yeşil ise ve kredi notunuz 1600 ve üzeri olması, gelirinizin yerinde olması ve gözden kaçan bir diğer husus ise borç yükünüz, her ne kadar borçlarınızı düzenli ödeseniz de birçok krediniz var buna ek olarak 2-3 kredi kartınız var ise bunlar size hep olumsuz yansıyacak kriterlerdir.

Yani banka burada sizin borçlu olduğunuzu görmekte ve risk olarak hanenize yazılmaktadır. Peki yine de kredi almanız gerekiyorsa yapmanız gereken bir kefil bulmanız, tabi bulmak hiçte kolay değil. Ama bununda riski var yarın size kefil olan arkadaşınız sende bana kefil ol diyebilmekte ve sıkıntılar doğmakta.

Yine kredisi çıkmayana bir önerimizde ipotek karşılığı kredi kullanma, bu is size ait bir taşınmazın veya aracınızı teminat göstermek suretiyle değerinin %60 kadar nakit kredi kullanmanız mümkündür.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!