Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Kefilsiz Kredi Veren Banka

Öncelikle kredi kullanım için gerekle olan şartların başında banka verdiği krediyi sorunsuz şekilde geri almak ister. Gerek kanun gerekse bankacılık kanunları talimatları uyarınca, bankaların kredi vermesi belli şartlar ve kriterlere bağlanmıştır.

Öncelikle belirtilmek gerekir ki tüm bankalar kefilsiz kredi vermesi mümkündür, önemli olan sizin geliriniz, kredi notunuzun değeri bunda önemli bir etken olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok banka 50.000 TL ye kadar kefilsiz kredi kullandırmaktadır.

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Örnek olarak maaş aldığınız bankadan kefilsiz kredi almanız daha kolaydır, ancak kredi notunuzun düşük olması, örneğin 1200 ve aşağısı olması durumunda kredi kullanmanız oldukça zordur, hatta sağlam bir kefil bulunmadığı sürece de almanız mümkün olmamaktadır.Yüksek tutarda ki kredileri kefilsiz almak için kredi notunuzun en az 1600 ve üzeri olması findeks renginizin yeşil olması elzemdir aksi halde bankalar sizden kefil isteyebilir. Yine 3-5-10 Bin TL gibi kredilerde gelirinizin yani maaş bordonuzun olması ve orta seviye bir geliriniz olması durumunda da kredi notunuz 1400 ve üzeri olması durumunda da kredinizi kefilsiz almanız mümkün olmaktadır.

Çalışmayana Kredi Veren Banka

Kısacası kefilsiz kredi almak için en önemli husus bankalar ile herhangi bir sorun yaşamamış olmanız elzemdir. Hatta daha önceden takibe, kredi kartı gecikmesi, aksayan Bireysel kredi borcu vb. durumlara düşmemiş olmanız gerekir.

Findeks renginiz yeşil ise ve kredi notunuz 1600 ve üzeri olması, gelirinizin yerinde olması ve gözden kaçan bir diğer husus ise borç yükünüz, her ne kadar borçlarınızı düzenli ödeseniz de birçok krediniz var buna ek olarak 2-3 kredi kartınız var ise bunlar size hep olumsuz yansıyacak kriterlerdir.

Yani banka burada sizin borçlu olduğunuzu görmekte ve risk olarak hanenize yazılmaktadır. Peki yine de kredi almanız gerekiyorsa yapmanız gereken bir kefil bulmanız, tabi bulmak hiçte kolay değil. Ama bununda riski var yarın size kefil olan arkadaşınız sende bana kefil ol diyebilmekte ve sıkıntılar doğmakta.

Kolay Kredi Veren Bankalar 2019

Yine kredisi çıkmayana bir önerimizde ipotek karşılığı kredi kullanma, bu is size ait bir taşınmazın veya aracınızı teminat göstermek suretiyle değerinin %60 kadar nakit kredi kullanmanız mümkündür.

Bankacılık sektöründe rekabetin her geçen gün artması ve yeni müşteri bulma ihtiyacı kefilsiz kredi veren bankalarda artış yaşanmasnı sağladı. Her ne kadar eskiden bankalar verdikleri kredinin nasıl geri ödeneceğine dair teminat almayı tercih ediyor olsalardı da günümüzde kefilsiz kredi hatta gelir belgesiz kredi almak gittikçe normalleşiyor. Özellikle düşük tutarlı, kısa dönemli krediler kefilsiz verilebiliyor ihtiyaç kredilerinde her bankanın kendi belirlediği limitin altında kalanlar basit birkaç evrak ile onaylanıp, müşteri hesabına aktarılabiliyor.

Kredi Veren Bankalar 2019

  • Kefilsiz kredi veren bankalar, başvuruda bulunan kişinin tc kimlik bilgileri ile sistemleri üzerinden kredi puanı sorgulaması yaparak, puanı riskli bölümde olmayan müşterilerine düşük tutarlı kredilerde, kefilsiz kredi imkanı sağlayabiliyorlar. Ama talep edilen rakam yükseldikçe veya kredi puanı 1500’ün altına düştükçe hem gelir belgesi hem de kefil zorunluluğu oluşuyor.
Kefilsiz kredi veren bankalar 2019
Bankaların bu uygulaması özellikle eş dosttan borç aramak yerine pratik bir biçimde finans kurumlarından ihtiyaçlarınızı gidererek kimseye minnet etmemeyi sağladığı için çok tercih ediliyor. Anlık sıkışıklıklar veya dönemsel parasızlıklar kefilsiz kredi veren bankalar ile kimseye mahcup olmadan aşılabiliyor.
Birçok banka sadece tc kimlik numaranız ile böyle bir hakka sahip olup olmadığınızı, kefilsiz kredialma durumunuzu gerek şubelerinden gerekse interaktif başvuru yolları (sms, telefon bankacılığı, cep şubesi, internet şubesi) ile yaptığınız başvurulardan kolaylıkla söyleyebiliyor. Gelişen teknoloji ile evinizden çıkmadan kredi kullanabiliyor, hesabınıza yatan parayı oturduğunuz yerden harcama ve borçlarınıza yönlendiribiliyorsunuz. Telefon konuşmaları veya bireysel internet şubesi başvurularınız şubede işlem yapıp sözleşme imzalamak ile aynı değere sahip olabiliyor.

Kefilsiz kredi veren banka

Kefilsiz kredi veren bankalar bu hizmetlerini internet siteleri aracılığıyla da kullandırmakta. Başvurunuzun onayını ise cep telefonunuza gönderebilmektedir. Sizin yapmanız gereken sadece şubeye gidip parayı çekmek olabiliyor. Kredi kullanmak istediğiniz bankada herhangi bir hesabınız olmasa dahi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü bankalar ortak bir bilgi havuzu olan kredi bilgilendirme birimi sayesinde tc kimlik numaranız ile notunuza ulaşabilmektedirler. Birçok banka müşterisi ise sadece çalıştığı bankalardan kredi kullanmayı tercih etmektedir. Özellikle faiz oranlarındaki ufak indirimler bile büyük farklar oluşturabildiğinden, sizin için finanslama yapabilecek, tanıdığınız bir bankadan işlemlerinizi gerçekleştirmenizde fayda bulunmaktadır.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 1 Puan 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!