Kredi Kartı Başvuru Neden Kabul Edilmez

Kredi Kartı Başvuru Neden Kabul Edilmez

Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurusu bankalara yapılmaktadır. Bankalara yaptığınız başvurular olumlu olması durumun da kredi kartınızı bankanızdan alabilirsiniz. Kredi kartı başvurusun da internet bankacılığı, müşteri hizmetleri, saha temsilcileri ve bankaların şubelerinden yapabilirsiniz.

Son araştırmalar da Türkiye de yaşayan 32 milyon kişi de kredi kartı olduğu saptanmıştır. Bir kişi de birden fazla da kredi kartı bulunmaktadır. Daha önce ki kredi ve kredi kartı harcamaları bu kredi kartı başvuru süreçlerini doğrudan etkilemektedir. Başvuru esnasın da kesinlikle formlara doğru cevaplar veriniz aksi durumlarda ortaya çıkacak yalan cevaplarınız banka nezdinde size karşı büyük bir sorun yaratacaktır. Kredi kartı başvurusunda ne kadar limit istediğinizi de önceden belirlemeniz gerekmektedir. Mesela 4 bin lira limitli bir kredi kartı için en az 5 bin TL geliriniz olmalıdır ki limit isteğiniz yerine getirilsin. Kredi kartınızı aldıktan sonra bu limitiniz düzenli ödemeler yapmanız durumunda maaşınızın 3 katına kadar dahi çıkabilmektedir.

Kredi Kartı Başvuru Neden Kabul Edilmez?

Yapmış olduğunuz başvuru eğer reddediliyorsa daha önceden bankalarla alakalı ödeme sorunlarınız olması etken olmuş olabilir. Ya da kredi notunuz çok düşük olabilir. Bunların dışında ise ödenmemiş faturalarınızın olması da etkiliyor. Çünkü bankalar sizin hakkınız da araştırma yaparken neredeyse ulaşabildikleri tüm noktalara ulaşarak hakkınız da araştırma yapmaktadırlar. Bu sebeple  kredi kartı başvurusu yapmayı düşünüyorsanız ve ilk defa kredi kartı alacaksanız ödenmemiş faturalarınızın bulunmaması bankalarla alakalı olarak sorun yaşamamış ödemeleri aksatmamış veya borcunuz bulunmamalıdır. Bu durumlar sonucun da kredi kartınız reddedilebilir.

Daha önce kullanmış olduğunuz krediler de bu başvurunuzun olumsuz yanıtlanmasına sebep olabilir. Çünkü bir önceki kullanmış olduğunuz kredi kartınızın ödemeleri eğer düzgün ve düzenli bir ödemeniz yok ise bu da sebep olabilir. Bu durumda olmanız zaten sizin kredi notunuzu düşürecektir. Düşük kredi notu olan kişiler kredi ve kredi kartı kullanımı çok zordur. Çok büyük olasılıkla düşük kredi notuna sahip kimselere kredi kartı verilmez.

Sigortalı olarak bir yerde çalışmanız gerekmektedir. Sigortalı olarak çalışmıyorsanız eğer bankalar bu sebeple red verebilirler. Eğer ikinci kart için başvuru da bulunuyorsanız diğer kartın limiti de önemli bir faktör olmaktadır. Çünkü istediğiniz limit diğer kart limiti ile beraber gelirinizin çok üstün de bir limit oluşturması durumun da kredi kartı talebiniz reddedilecektir.

Ancak çalışıyorsanız ve maaşınızı aldığınız bankaya giderek başvuruda bulunursanız eğer çok kolay bir şekilde kartınızı çıkartmış olursunuz. Çünkü maaş hesaplarının açıldığı bankalar genellikle kredi kartını da hesapla beraber açıp kişiye kredi kartını vermektedirler. Bu sebeple kendi bankanıza başvuru yapmanız daha mantıklı ve daha kolay bir süreç olacaktır.

Banka formlarında doldurmuş olduğunuz bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız da önemlidir. Çünkü daha sonrasında sizinle yapacakları görüşmelerde bu bilgileri teyit etmek için bir kez daha sorabilirler. Bu durum da farklı cevaplar vermeniz durumun da banka kredi kartınızı onaylamayacak ve banka size karşı sürekli olarak şüphe ile yaklaşmasına sebebiyet vermiş olursunuz. Bunlardan dolayı kesinlikle başvuru esnasın da doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!