Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme ve Takibi Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme ve Takibi Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Kullanıcılarına kolaylık sunan kredi kartları, bankaların müşterilerine ödeme kolaylığı sağlamak amaçlı sunduğu bir hizmettir. Her kredi kartının belirlenen bir limiti vardır. Bu limit kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Kredi kartları ile yapılan harcamaların geri ödenmesi zamanında olduğu ve aksatılmadığı sürece bir sorun yaşanmaz. Avantajlı olduğu kadar, ödemelerin aksatılması, geciktirilmesi gibi durumlarda üzerine gecikme faizi eklenerek borçlanan miktar her geçen gün artmaktadır. Bu durum da kredi kartını kullanan kişiyi zora sokmaktadır.

Kredi Kartı Başvurusu Ve Takibi Nasıl Yapılır?

Bankaya giderek, müşteri hizmetlerine bağlanarak ya da internet üzerinden istediğiniz bankadan kredi kartı talep edebilirsiniz. İlk talebinizde sizin geliriniz göz önünde bulundurularak bir limit belirlenir. Böylece zamanla ödeme düzenli oldukça limit arttırılabilir. Kredi kartınızın onaylanmasından sonra kartınız, müracaat sırasında verdiğiniz adrese kartınız gönderilecektir. Kartınızın elinize ulaşması geciktiğinde kart takibini müşteri hizmetlerinden, banka şubelerinden, mobil bankacılık aracılığı ve internet bankacılığından yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartı Takibi

Başvuruda bulunduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak, tuşlamada müşteri temsilcisine bağlanmalısınız. Müşteri temsilcisine kartınızın gecikme sebebini sorarak öğrenebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı Takibi

Kartınızı bilgisayarınız aracılığı ile internet bankacılığına bağlanarak da takip edebilirsiniz. Önce Bankanın müşteri hizmetlerine TC. kimlik numaranız ile giriş yapmalısınız. Ardından internet bankacılığı şifrenizi girmelisiniz. Menüde Kredi Kartı Takibi alanına girerek kredi kartınızın nerede olduğunu sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

Banka Şubelerinden Kredi Kartı Takibi

Bankanızı mesai saatleri dâhilinde ziyaret ederek banka çalışanlarından kart gecikmenizi sorgulayabilirsiniz. Banka çalışanı kimliğinizi isteyecek ve kimlik numaranızdan sorgulayarak ekrandan size gerekli bilgileri verecektir.

Mobil Bankacılık Aracılığı ile Kredi Kartı Takibi

İlk önce kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmalısınız. Sonra mobil bankacılık şifrenizi girerek cep telefonunuza onay gelmesini bekleyiniz. Gelen şifreyi istenilen alana yazarak sisteme giriş yapınız. Bu işlemler tamamlanınca karşınıza gelecek olan “Kredi kartı Başvurusu ve Takibi” alanına girerek kartınızı takip edebilirsiniz.

Tüm bunların dışında ATM’ler aracılığı ile de kredi kartınızı sorgulayabilir, son gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!