Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sahip olduğunuz kredi kartının hesap kesim tarihi değiştirme işlemini nasıl yapabileceğinize değindiğimiz bu yazımızın faydalı olmasını dileriz.

Kredi kartı hesap kesim tarihi nedir?

Kredi kartı hesap kesim tarihi, yaptığınız harcamalara bağlı olarak, hesap ekstrenizin düzenlendiği ve düzenlemenin tarihinden itibaren 10 günlük bir süreç içerisinde söz konusu tutarı ödemenizin beklendiği tarihtir. Kredi kartınızın hesap kesim tarihini öğrenmenin birkaç farklı yolu var. Bankanızın şubelerinden, internet ve mobil şube ya da telefon bankacılığı yoluyla öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartının Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Yine Kredi kartınızın hesap kesim tarihi ile ilgili herhangi bir değişiklik yapmak istiyorsanız, bunu değiştirme işleminizi bankanızın şubelerinden, internet ve mobil şube ya da telefon bankacılığı yoluyla yapabilmeniz mümkündür olacak. Birçok banka bir yıl içerisinde en az fazla üç defa hesap kesim tarihi değiştirme kısıtlaması getirmiştir. Yani bu sayının üzerinde tarihte değişiklik yapamazsınız.. Bu nedenle hesap kesim tarihinizi değiştirirken, size en uygun tarihi seçmeye çalışın aksi takdirde size uygun olmayan bir zamanda ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Teknoloji çağında yaşıyoruz ve bu durum her konuda tasarruf etmemizi sağlıyor. Bu durum bankacılık işlemlerinde de geçerli. İşlemlerinizde bankaların internet kanallarını kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz söz konusu konu kredi kartı hesap kesim tarihinizi değiştirmek ise bunu yapmanın en kolay yolu bankanızın internet kanalları olacaktır. Bankanızın internet şubesine giriş yaptıktan sonra “kredi kartı” seçeneği altından ilgili “hesap kesim tarihi değiştirme” ekranına ulaşabilirsiniz. Bu ekranda hesap ekstrenizin ayın hangi günlerinde kesilmesini istiyorsanız, tercih ettiğiniz tarihi gün ve ay olarak girmeli hemen ardından işlemi onaylamalısınız. Hesap kesim tarihiniz, işlemi onayladığınız an itibariyle değişecektir. Ancak bu ay içerisinde mevcut hesap kesim tarihinizi geçmişseniz vermiş olduğunuz komut takip eden aydan itibaren geçerli olacaktır.

Kredi kartı borçlarınızı ödememek kredi notunu etkileyen en önemli faktör olduğundan seçtiğiniz son ödeme tarihine dikkat etmelisiniz. Çünkü hesap kesim tarihinden itibaren son ödeme tarihinize kadar geçecek süre 10 gün ile sınırlıdır. Hesap kesim ve son ödeme tarihleri arasında en az asgari ödemeyi sağlamanız gerekir. Bu ödemeyi yapmadığınız takdirde ürününüz gecikmeye girecektir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!