Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nedir?

Hesap kesim tarihi ay içerisinde yapmış olduğunuz harcamaların belirlenen hesap kesim tarihine kadar geçen sürede toplanması ile aylık olan borç ekstreniz belirlenir. Kesim tarihinden bir gün sonra ise ödeme günü başlar ta ki son ödeme tarihine kadar. Bu hesap kesim tarihi aylık döngünüz için önemli bir yer kaplamaktadır. Çünkü misal vermek gerekirse ayın 15’in de aylık aldığınızı varsayarsak eğer kesim tarihi de ayın 1 i olması durumun da büyük bir sorun teşkil eder. Bu durumlara düşmemek için son kesim tarihi genel de aylık alımından 2 ile 3 gün sonrasına kaydırılır. Bu şekilde aylık döngünüzü rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Mobil uygulamanız vasıtasıyla son kesim tarihini değiştirmeniz mümkündür. Ya da internet bankacılığı üzerinden de kesim tarihinizi değiştirebilirsiniz.  Aynı zaman da şubelere giderek veya müşteri hizmetleri ile görüşerek de hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Ancak bazı bankalar bu değişikliklere sınırlama getirmiştir. Yıl içerisinde en fazla üç defa değişiklik yapma hakkınız vardır. Daha fazlasına müsaade edilmeyeceğinden kesim tarihini ayarlarken size en uygun günü belirlemeniz önünüze çıkacak sorunları engellemiş olacaksınızdır.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Neden Önemlidir?

Almış olduğunuz kredi kartının ödemesi için kredi kartı kesim tarihi önemlidir. Çünkü maaşınızı aldığınız gün ile uyumlu olacak şekilde bir gün belirlemeniz kredi kartı ödemelerinizde aksamaların önüne geçecektir. Uyumsuz bir tarih almanız durumun da kredi kartı ödemeleriniz de aksamalar oluşacak bu da sizin kredi notunuzun düşmesine veya bankanın kredi kartına müdahalede bulunarak kısmı veya tamamı üzerine bloke edebilir. Bu işlerle uğraşmamak adına kredi kartı başvurusu yaptığınız da ya da işe başladıktan sonra maaşınızın günü belli olduktan hemen sonra kredi kartı kesim tarihini maaşınıza uygun bir güne denk getirmelisiniz.

Büyük çapta bir alışveriş yapmak isteniyorsa eğer bu da hesap kesim tarihini bilmeniz sizin için büyük bir artı olacaktır. Planlamış olduğunuz büyük bir alışverişi kesim tarihinden bir gün sonra yapmanız durumun da ödemenizi bir ay ileri atmış olursunuz. Bu da size bir ay gibi güzel bir gün kazandırır. Ya da taksit yaptıracaksanız yine kesim tarihinden bir gün sonra alışveriş yaparak bu taksiti bir nevi bir ay ertelemeli olarak kullanmış olacaksınızdır.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!