Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar? Ne Zaman Gönderilir?

 Kredi kartları, bankalarla yaptığımız sözleşmeler karşılığında kullanılan bir tür hazır para çeşidi olarak hayatımızda yer alırlar. Normal hesap kartlarına nazaran kredi kartlarında, banka tarafından sağlanan bir limit vardır ve önce bankaya ait olan bu limitten harcama yapılır, daha sonra da harcama tutarı üzerinden hesaplanan yasal yüzde miktarlarınca bankalara faizi de dahil olmak üzere bu miktar geri ödenir.

Bu açıdan bakıldığında çok da kârlı gibi görünmeyen kredi kartları neden bu kadar rağbet görüyor sorusunun arkasında ise, kredi kartının nakit ihtiyacını azaltması, ödemelerde taksit avantajından faydalanılması ya da alışverişlerde biriktirilen puan ya da mil gibi ekstra kampanyalar karşılığında bedava hizmet alınabilmesi gibi avantajlar cevap olarak karşımıza çıkar.

Oldukça rağbet gören ve milyonlarca insanın kredi kartı kullandığı günümüzde ise ortaya çıkan kredi kartı kaç günde çıkar ya da ne zaman gönderilir gibi sorular artmaya başlamıştır. Her bankanın kendisine ait çalışma şekli ve prensibine bağlı olarak değişiklik gösterebilen kredi kartı ulaşımı, bankalar tarafından müşteri kaybedilmek istenmediği için en kısa sürede sonuçlanan hizmetlerden biridir. Öyle ki; bankaya şube, müşteri hizmetleri ya da internet aracılığıyla yapılabilecek kredi kartı başvurularında onay alındığı andan itibaren, en fazla başvuruyu takip eden hafta içerisinde kart sahibine ulaştırılır.

Böylelikle hem başvuru sahibi kısa sürede kredi kartını kullanmaya başlar, hem de banka bir müşteri daha kazanmış olur. Kartın ulaştırılmasındaki değişiklikler genellikle bankanın yavaş ya da hızlı çalışmasına bağlı değil, kargo şirketlerinin çalışma hızına bağlı olarak değişmektedir.

 

Kredi Kartı Kullanmak Avantaj Mı, Dezavantaj Mı?

Kredi kartı kullanımı, her ne kadar birçok kişi tarafından sonunda ödenemez bir borç haline dönüşüyor olsa da, aslında doğru bir mali planlamayla birçok avantajlar sağlayan bir banka sistemidir. Öyle ki; bankalar tarafından alınan çok cüzi miktarlardaki komisyonlarla, yapılan büyük alışverişlerde dahi ödemeleri küçük taksitler halinde yapabilme imkanı sunmaktadır. Diğer tarafından nakit taşıma ihtiyacını da minimum düzeye indiren kredi kartlarından, ihtiyaç duyulduğunda anında nakit avans da çekilebilmekte, ve internet üzerinde yapılacak alışverişler de zamandan tasarruf ettirerek anında ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Artık gelişen teknoloji sayesinde kredi kartı kaç günde çıkar gibi sorular önemini yitirmiştir, hatta başvurusunu dahi bulunduğunuz yerden sadece tek bir tıkla yapabilir hale gelinmiştir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!