Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar, Ne Zaman Gönderilir?

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar, Ne Zaman Gönderilir?

Bir ihtiyaç halini almış kredi kartlarını nasıl temin edebileceğinize dair ipuçları yazımızda.

Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar?

Daha önce herhangi bir bankanın kredi kartı onay sürecine taraf olduysanız bir takım süreçler ve onaylar gerektiğine şahit olmuşsunuzdur. Bankanın size kredi kartı tanımlayabilmesi için belli ölçütlere sahip olmanız gerekir. En başta Kredi Kayıt Bürosu siteminde (KKB) müşteri sicilinizin temiz yani belli bir puanın altına düşmemiş olması beklenir. Müşteri sicilinizi ve KKB puanınızı belirleyen faktör ise daha önceden kullanmış olduğunuz bankacılık ürün ve hizmetlerinde göstermiş olduğunuz ödeme performansıdır. Eğer ödeme geçmişiniz ve müşteri performansınız iyiyse yapacağınız işlemlerin süresi müşteri memnuniyeti sağlamak maksadıyla bankalar tarafından kısa tutulabilir.

Kredi Kartı Ne Zaman Gönderilir?

Eğer sizde gözde müşteri sınıfındaysanız başvurusunu gerçekleştirdiğiniz her bankacılık ürünü için onay alabilirsiniz. Bankaların kendine özel sistemleri olduğunu belirtelim. Ancak genel anlamda başvuru sonrasındaki inceleme süresi ortalama olarak 10 iş günü sürmektedir. Bankanız kartınızın onayını ve basımını bu süre içinde tamamlar. Basım işlemi tamamlandıktan sonra kartınız kuryeye teslim edilir. Kurye kartınızı teslim aldıktan sonra 10 iş günü içerisinde size ulaştırmak zorundadır. Onay ve baskı süresiyle birlikte kuryenin 10 günlük sürecini hesaplayacak olursak toplamda 20 iş günü içerisinde kartınızın elinize ulaşması beklenir. Verdiğiniz ikamet adresinize kurye ulaştığında şayet orada bulunmuyorsanız kuryenin kartı bir başkasına teslim etme eylemi yetki sınırları dışındadır. Yani kartınız sizden başkasına teslim edilemez.

Bu durumda müşterisi olduğunuz bankanın şubesine ulaştırılacaktır. 1 ila 7 iş günü içerisinde kartınızı şubeden teslim almalısınız. Aksi takdirde kartınız kart basım merkezine iade olacak ve tekrar talep etmeniz gerekecektir. Bu durumda tekrar onay ve basım işlemi olmayacağından kurye süresini beklemeniz gerekir. Bazı bankalar ikinci gönderim için verdiğiniz kişisel adrese gönderim yaparken, bazı bankalar ise iade edilmiş kartlar ile ilgili sadece şubeye gönderim yapmaktadır. Bu durumda ikinci gönderimde kartınızı şubeden teslim almanız gerekecektir. Kredi Kartı Kaç Günde Çıkar, Ne Zaman Gönderilir? Sorusuna yanıt aradığımız yazımız umarız faydalı olmuştur.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!