Maaş Yazısı Nedir?

Maaş Yazısı Nedir?

Kredi almak istiyorsunuz ancak maaş bordonuz mu yok? Artık krediler sms le bile veriliyor günümüzde. Bir mesajla kredi başvurusunda bulunabiliyoruz aynı gün sonuçlanıyor başvurumuz.

Maaş yazısı kredi başvurularımızda bankalar tarafından istenen maaş bordosunun verilemediği durumlarda bankalar tarafından talep edilen yazıdır. Örneğin (elden maaş alma, ücretin tamamını ya da bir kısmını elden alma)

Genelde kredi notu düşük ya da daha önce hiç kredi kullanmamış müşterilerden istenen belgedir. Kredi notu düştükçe daha çok evrak talep edilir müşteriden. Maaş yazısında mesleğiniz, ünvanınızı, maaşınız belirtilir.

Maaş Yazısı Nasıl Yazılır?

Maaş yazısının bir usulü vardır. Dilekçenize banka adı veya ilgili makama şeklinde başlamanız adı soyadı T.C kimlik numaranız maaşınız ve maaşınızdaki kesintiler (icra, kredi vs) belirtilmelidir. Çalıştığınız firmanın imza ve kaşesi mutlaka olmalıdır ekte imza sirküsü olması gerekmektedir

Maaş Yazısında Bulunması Gerekenler?

  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası,
  • SSK Sicil Numarası,
  • Adı Soyadı,
  • Baba Adı,
  • Ana Adı,
  • Doğum Tarihi,
  • Doğum Yeri,
  • Nüfusa Kayıtlı Olduğu Yer, İl ve İlçe Olarak
  • SGK İşyeri Numarası

Şeklinde yazılıp kredi talep ettiğiniz bankaya dilekçe olarak verilmelidir. Çalıştığınız firmadan bu belgeyi yazılı ve sözlü olarak talep edebilirsiniz. İnsan kaynakları veya personel müdüründen talep edebiliriniz. Çalıştığınız firmada bu pozisyonlarda çalışan yoksa işletme sahibi de yazabilir.

Maaş yazısı sonrasında bankanın onay vermesi bankadan bankaya değişmektedir. Size geri dönüşler kredi notunuz ve siciliniz incelenerek olacaktır.

Dilekçe doldururken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da firmada çalışmaya başladığınız tarihtir. Çünkü bir maaş yazısının geçerli olması için kişinin orada en az 3 aydır çalışıyor olması gerekmektedir.

 

Örnek Maaş Yazısı

 

Firmamızda ……………….. tarihinden itibaren  kadrolu biçimde çalışmakta olan ……………….. SGK sicil numaralı, …………………… T.C. Kimlik numaralı ……………………….’ın firmamızda hala çalışmakta olduğunu onaylıyoruz. Firmamızda çalışan personele aylık olarak ………. net maaş verilmekte olup kişinin maaşı üzerinde herhangi bir kesinti de bulunmamaktadır.

Bu yazının maaş bordrosu yerine geçmesini arz ederiz.

Şirket İsmi ve Kaşe.

 Bu ve benzeri şekilde doldurulup bilgisayar çıktısı şeklinde alarak imza kaşeyle beraber bankaya dilekçe olarak verilebilir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!