Öğrenciler İçin Eğitim Kredisi

Öğrenciler İçin Eğitim Kredisi

Günümüz şartlarında üniversitede okumak maddi olarak aileleri ve gençleri çok zorlayan bir durumdur. Başka bir şehirde okumak, yurt ve yemek parası kırtasiye kitap parası ulaşım parası gibi öğrencinin hem asli hem de arkadaşlarıyla vakit geçirip sosyalleşmek için paraya ihtiyacı vardır.

Günümüzde birçok insan para ihtiyacı için hep banka ve kredilere başvurmaktadır. Ancak birçok öğrenci gelirleri olmadığı için kendilerine kredi verilip verilmeyeceğini düşünür…

Kredi Veren Bankalar

Üniversite öğrencilerine her banka kredi vermiyor ne yazık ki ..Veren bankalar ise;

  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • Denizbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Garanti Bankası

Odea Bank üniversite öğrencilerin kredi için başvuru yapabileceği bankalardır.

Öğrencilere verilen kredi öğrencinin geliri olmadığı için ‘gelir belgesiz kredi’ türündedir. Kredi risksiz grupta yer alan öğrenciler kefilsiz kredi alabilirler

Öğrenciye kredi verilmesi için en önemli şart öğrencinin kredi notunun iyi olmasıdır. Bankalar kredilerini sağlama almak için başvuru yapan öğrencinin kredi sicilini ve kredi notunu incelerler. Daha sonra şart ve tekliflerini öğrenciye sunarlar. Öğrenci burada tüm teklifleri değerlendirip kendisi için en uygun ödeme yöntemini sunan bankayı seçmelidir.

Öğrenciler için önemli olan kredinin kolay verilmesi ve paranın hemen elinde olmasıdır. Bir öğrencinin eğitim kredisi için aşağı yukarı ihtiyaç duyduğu para bellidir. Çok yüksek bir meblağ olmadığından öğrenci için önemli olan bu parayı düşük faizle masrafsız ve belgesiz alabilmesidir Örneğin Ziraat bankasının ‘ders çalışmak sizden masraflar bizden ‘adı altında sunulan güzel bir eğitim kredisi kampanyası vardır.

Ziraat Bankası

Ziraat bankası kredisi için sadece ziraat şubelerinden başvuru yapılabilmektedir. Bu kredinin sizler için birçok avantajı vardır. En önemlisi krediyi geri öderken taksitlerinizi dilerseniz ayda bir, dilerseniz 3 ayda bir ödeyebilme şansınız bulunmaktadır

Halk Bank

 Listemizdeki bankalar arasında en düşük faize sahip olan banka Halk Bankası’dır.  Devlet bankası olduğu için diğer bankalara nazaran daha uygun faiz oranı sunulmuştur.

Deniz Bank

Yurt dışında okumak da dâhil olmak üzere bu bankayı eğitim kredilerinizde tercih edebilirsiniz.  Tıpkı ziraat bankasında olduğu gibi bu bankadan tüm harcamalarınıza finansman sağlayabilirsiniz. Denizbank’ın diğer bir özelliği de vade süresine göre faiz oranları olmasıdır. Bu bankadan kredinizi 60 ay vadeli ile alabilirsiniz.

İş Bankası

Bu bankadan kredi alabilmek için birincil belge öğrenim giderlerinizin tutarını gösterir belgedir. Kredi başvurusu için İş bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bankanın sunduğu vade ise 36 Ay’dır.

Yapı Kredi

Hem yurt içi değil yurt dışı eğitimleriniz için başvuru da bulunabilirsiniz. Kredi üst limiti 50.000 TL olup 48 ay vade için kullandırılır.  Son olarak, yurt dışı eğitim kredisi için Öğrenci Vizesi istenir.

Garanti Bankası

Listemizde yer alan bankalar içerisinde kredi tutarına göre faiz oranı uygulayan tek banka ise garanti bankasıdır… 48 ay vade ile Başvuru için garanti bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz

Odea Bank

 Kredi listemizde yer alan son bankadayız. Her vadeye sabit faiz oranı Odebank’ta. 60 ay vade ile eğitimini bütçenizi sarsmadan tamamlayabilirsiniz. Odeabank %1,55 faiz oranı yüksek olsa da vade süresi taksitlerinizin az olmasını sağlar. Ancak geri ödemeniz kabarık olacaktır. Başvuru için şubeye gitmeniz gereklidir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!