Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredisi Veren Bankalar

Krediler, bankaların kişilere ya da şirketlere özel toplu para ihtiyacı anında sağladığı mali bir hizmet olarak hayatlarımızda varlıklarını sürdüren sistemlerdir. Kredi başvurusunda bulunabilmek için elbette birçok şartın oluşması gereği vardır ancak ilk olarak 18 yaşını tamamlayan her birey, diğer şartları sağlayabildiği sürece bankaların kredi hizmetine başvurabilmekteler. Kredi başvuruları internet üzerinden ya da şubelere gidilerek yapılabilmekte, hatta internet üzerinden başvurularda birkaç dakika içerisinde gerekli koşullar sağlanmış ise sonuç alınarak hesaba para aktarımı gerçekleşebilmektedir.

Yalnız son dönemlerde kredi verebilmek adına bankalar çok uygun ve şartsız koşulsuz kredi sloganıyla da krediye başvurabilmekte, bu sebeple de maddi sıkıntının en çok yaşandığı dönem olarak bilinen öğrencilik senelerinde de öğrenciler tarafından öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar merak edilmeye ve araştırılmaya başlanmıştır. İhtiyaç kredisi çok küçük limitlerde olabileceği gibi, çok yüksek miktarlarda da bankalarca onaylanabilmekte, ancak öğrenciler için bu limitlerin olabildiğince minimum düzeyde tutulduğunu başta belirtmekte de fayda vardır.

Daha çok devlet bankaları tarafından öğrenci kredileri onaylanır ancak yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışan öğrenciler için hemen hemen tüm bankalar kredi hizmetini yine gelir düzeyinin sınırlarına dayanarak sağlamaktadırlar. Bu nedenle her bankaya öğrenci ihtiyaç kredisi için başvuru yapılabileceği ve kredi puanı ya da gelir durumuna göre de onay ya da ret alabileceği söylenebilir.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Başvurusunda Hangi Koşullar Sağlanmalıdır?

Sadece öğrencilerin değil, artık tüm bireyler için ve hatta çalışmayan kişiler için dahi ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir bir hal almıştır. Bankaların dönem dönem yaptıkları kredi kampanyalarına dayanarak, gelir durumuna göre limitleri belirlenen krediler, belirli sözleşmeler karşılığında kişilerin kullanımına sunulur. Yalnız öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar bu limitlerini oldukça minimum düzeyde tutarlar. Bu noktada tıpkı bireysel ihtiyaç kredisi başvurularında olduğu gibi kişinin kredi puanına, ikamet durumuna ve gelir belgesine bakılabilmekte, yüksek limitli başvurular gibi bazı durumlarda da kefil ya da taşınmaz mal varlığı beyanı istenebilmektedir. Ancak unutulmamlıdır ki bu koşullar, kefil isteyen bankalar tarafından kefil olacak kişi için de aranmaktadır. Bu nedenle kefil olacak kişiyi de seçerken o kişinin kredi puanı, mal varlığı ya da gelir belgesi durumlarının göz önünde tutulmasında fayda vardır.

Sizlerde hemen kredi hesaplama yapıp başvuru yapınız.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!