Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Günümüz şartlarında bir şekilde herkesin kredi çekmeye ihtiyaç duyduğu durumlar yaşanmaktadır. Herkes gelirine paralel olarak ve ihtiyacına göre farklı başlıklar altında kredi çekebilmektedir. Ancak işsizlerin (geliri olmayanların), ev hanımlarının ve geliri olmayan öğrencilerin kredi çekmesi oldukça zordur.

Bazı bankalar öğrencilere “eğitim kredisi “adı altında kredi vermektedir. Ancak bunun için öğrenci velisinden onay alınarak ve düşük miktarda olmak koşulu ile kredi verilmektedir. Bu miktar kimi zaman öğrenci için yetersiz olacağından, ihtiyaç kredisi şeklinde de talep edilebiliyor. O zaman eğitim kredisi değil, ihtiyaç kredisi olacağından bu durumda da yine veli onayı alınıyor ve evvelce öğrencinin kredi kartı ödemelerinde herhangi bir aksama yoksa yani kredi kartı borçlarını son ödeme tarihini aksatmadan ödüyor ise bu öğrencilere kredi veriliyor.

Öğrenciler Nasıl İhtiyaç Kredisi Alabilirler?

Genelde öğrenciler bazı ihtiyaçlarını giderebilmek için “Ek Kart” kullanmaktadır. Ek kartların miktarı ise 1000 TL’nin üzerine çıkmamaktadır. Her kredi talebinde olduğu gibi geçmiş ödemelerinde aksama olup olmadığına bakılmaktadır. Öğrenciler de bazı şartları taşırlarsa ihtiyaç kredisi alabilirler. Fakat bu limit 3 bin ile 5 bin arasındadır. Ek kart ödemeleri gibi, taksitli nakit avanslar içinde aynı durum söz konusudur. Eş zamanlı kullanılan kartlarda ödemeler düzgün yapıldığı sürece yani güven notu arttığı sürece limitlerde miktar bile yükseltilebiliyor.

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır?

Öğrenci kredisi alabilmek için;

  • Kullandıklarım kredi kartını aktif bir biçimde kullanması ve gecikme yapmadan düzenli olarak geri ödeme yapması gerekmektedir.
  • Hangi bankanın kredi kartını kullanıyorsanız ya da hangi bankada hesabınız var ise o bankadan kredi talebinde bulunmak daha olumlu sonuçlar verebilir.
  • Yüksek miktarlarda kredi talebi geri çevrileceğinden, azami 5.000 TL üzeri talepte bulunulmamalıdır.

Farklı dönemlerde farklı bankaların özellikle de öğrenciler için hazırladıkları kredi kampanyaları bulunmaktadır. Bu kampanyalar öğrencilere katı kurallar dayatmasa da limitleri sınırlı olmaktadır.

Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kredi talebini, kredi kartını kullandığınız ya da aynı bankada hesabınızın olduğu bankadan talep ediyorsanız sadece Nüfus cüzdanınızla müracaat etmeniz yeterlidir. Farklı bir bankadan talep edecekseniz aşağıdaki belgeleri temin etmeniz gerekmektedir.

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İkametgâh belgesi
  • Öğrenci olduğuna dair belge ya da öğrenci kimliği

Krediye ihtiyacı olan öğrenciler, İNG bank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Deniz Bank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Vakıf Bank ve Odeabank gibi bankalardan kredi talep edebilirler.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 1 Puan 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!