Pasaport Kaç Günde Çıkar 2019 – 2020

Pasaport Kaç Günde Çıkar 2019 – 2020

Pasaport Kaç Günde Çıkar 2019 – 2020

Pasaport çıkarmak, pasaport kaç günde çıkar konusu oldukça önem arz eden konulardan biridir. Özellikle yurt dışına çıkacak ve bir işi için gün sayan insanlar için oldukça önemlidir. Eskilerde kırmızı kaplı, bakkal defteri gibi değişik renklerde birbirinden farklı pasaportlar vardı. Ama gelişen teknoloji ile birlikte pasaport çeşitleri de bir hayli artmış durumda. Buna göre yapılması gereken artık e pasaport almak ve bu konu da işlemlerinizi güvenli bir şekilde halletmek.

Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır, Kaç Saat Dakika Sürer?

Pasaport başvurusu eskisi gibi emniyet müdürlüklerinde sadece yapılmamaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte pasaport başvurusu İnternet üzerinden epasaport.egm.gov.tr adresinden yapılabilmektedir. Bu işlem bilgisayar kullanma hızınıza göre ortalama 5 ile 10 dakika arasında değişmektedir. Başvuru işlemi sırasında karşınıza dört seçenek çıkmakta. Yeni Başvuru, Başvurum var, Başvurumu yaptım, Başvuru hakkında genel bilgi istiyorum. Bu seçeneklerden birisi ile işleminizi rahatlık ile yapabilirsiniz.

Pasaport Kaç Günde Çıkar?

Yurt içerisinde yapılan başvurularda ortalama pasaport onaylanma süresi 5 ile 7 gün süresinde, postaneler tarafından adresinize gönderilmektedir. Yurt dışı pasaport başvuruları ortalama 7 ile 10 gün arasında onaylanmaktadır. Acil pasaport başvurusu ortalama 2 gün içerisinde sonuç alınmaktadır.

2019 Yılı Pasaport Harçları

Pasaport başvurusu yapıldıktan sonra yaklaşık üç (3) iş günü içerisinde pasaportlarınız teslim edilir ve elinize geçer. Yani pasaport almak için pazartesi veya salı günleri başvuruda bulunursanız o hafta içerisinde pasaportunuz elinize ulaşır. Eğer diğer günler başvurursanız pasaportunuz bir sonraki hafta gelir.

Not: Çok nadir de olsa çeşitli teknik nedenlerden (pasaport defteri bitmesi, grev gibi) dolayı pasaport dağıtımı 10 günü bulabilmektedir.

başvuracağınız birimin yoğunluğuna göre 2 gün ile 10 gün arasında değişebiliyor..

size tavsiyem bağlı bulunduğunuz emny.md.lüğü ile telefonda görüşerek yoğunluk durumunu öğrenin, şayet aceleniz varsa daha uzak noktada bulunan bir başka merkeze başvurunuzu yapın..başvurunun ertesi günü almıştım..

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 5 Puan 3.6]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!