PTT Kredi Başvurusu (PTT den Herkese Kredi) 2019

Günümüz şartlarında neredeyse para biriktirip bir toplu paraya sahip olmak imkansız hale geldi. Bu yüzden toplu paraya ihtiyaç duyduğumuz durumlarda bankaların bizlere sunduğu kredilerden faydalanırız. Fakat kredi imkanını sadece bankalar sunmaz. PTT gibi kurum ve kuruluşlarda müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Özellikle PTT’nin emeklilere sunduğu düşük faizli krediler oldukça dikkat çekmektedir. Bizde yazımızda sizlere PTT kredileri ve PTT kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

PTT’den Emekliye İhtiyaç Kredisi

PTT kredi başvurusu nasıl yapılır? kısaca izah edelim… Size en yakın PTT şubesine giderek, kredi çekmek istediğinizi ilgili banko görevlisine söyledikten sonra görevli tarafından size verilecek kredi başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Doldurmuş olduğunuz form; süratle krediyi çekmek istediğiniz anlaşmalı bankaya elektronik sistem üzerinden gönderilecektir. Çok kısa süre içerisinde banka tarafından kredi başvurunuz incelenir ve uygun görülmesi halinde onayınız yapılır. Onayın yapılması ile birlikte yapmanız gereken tek iş PTT görevlisi tarafından size verilecek bireysel kredi sözleşmesini imzalamak.. Böylece kredi işlemini tamamlamış olursunuz, hemen o anda kredinizi çekebilirsiniz. PTT ‘nin anlaşmalı olarak çalıştığı kredi veren bankalara bakacak olursak; Aktifbank, Denizbank, ING Bank, TEB, Odeabank, Fibabanka olduğunu göreceğiz.

Önemli!  Varlık Fonu Nedir? Nasıl Kuruldu? Amacı Nedir?

PTT ‘den kredi çekerken yapılacak geri ödeme miktarı, taksitler ve faizlerle ilgili örnek verelim.

PTT aracılığı ile kredi veren bankalar

Aktifbank N Kolay Emekli PTT Kredisi

 • Faiz oranı; 3-36 ay vadede % 3,49’dur.
 • Kredi Tahsis Ücreti kullanılan kredi tutarının binde beş’i kadardır.
 • Kampanya kapsamında sunulan kredide alt limit 2.000 TL, üst limit 60.000 TL‘dir.
 • Kredi işlemlerinden 80 yaşına kadar olan ve emekli maaşını PTT’den alan emekliler yararlanabilecektir.

(Müşteri yaşı ve vade süresinin toplamı 84 yılı geçemeyecektir. Örneğin 80 yaşında olan bir emekli 5 yıl vadeli kredi alamayacak fakat 4 yıl vadeli kredi alabilecektir.)

Denizbank PTT Kredisi

 • Kampanya kapsamında sunulan kredide alt limit 3.000 TL, üst limit 36.000 TL, maksimum vade ise 36 aydır.
 • Emekli Müşterilerimiz için faiz oranı  % 3,29 
 • Kredi tahsis ücreti bulunmamaktadır.
 • Kredi işlemlerinden 80 yaşına kadar olan müşterilerimiz yararlanabilecektir (Müşteri yaşı ve kredi vade süresinin toplamı 80 yılı geçemeyecektir. Örneğin 78 yaşında olan bir emekli 3 yıl vadeli kredi alamayacak fakat 2 yıl vadeli kredi alabilecektir.)

TEB JET PTT Kredisi

PTT’den Maaş Alan Emeklilere TEB’den Jet Gibi Kredi, TEB İhtiyaç Kredisi

PTT ve TEB işbirliğiyle emekli maaşını PTT aracılığıyla alan emeklilere kredi tahsis ücretsiz ihtiyaç kredisi fırsatı.

Emekli maaşını PTT’den alan emeklilerin sadece nüfus cüzdanı ile başvuru yapmaları yeterlidir.

TEB JET Kredi Özellikleri:

 • Kredi faiz oranı tüm vadelerde 29.09.2018 itibariyle %3,12 olarak uygulanmaktadır.
 • Kredi tahsis ücreti alınmamaktadır.
 • Kredi vadesi en az 3 ay en fazla 36 ay olarak uygulanmaktadır.
 • Kredi limiti en az 2.500 TL en fazla 40.000 TL olarak uygulanmaktadır.
 • 70 yaşa kadar olan emeklilerin başvuruları kabul edilmektedir.

Odeabank Nakit Hazır PTT Kredisi

PTT Emeklisi ve diğer PTT müşterileri için kredi Odeabank’ta! Odeabank PTT kredileri güncel maliyet tablosu aşağıda yer almaktadır.

 • Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarı üzerinden 0,5 % (BSMV hariç) olarak tahsil edilir.
 • Azami vade 48 ay ve azami kredi tutarı PTT emeklileri için 50.000 TL, diğer müşteriler için 15.000 TL’dir.
 • Kredi başvurularında hayat sigortası yapılacaktır. Kredi sigorta masrafı standart olmayıp kişinin yaşına,cinsiyetine, kredi bedeline ve kredi vadesine göre değişiklik gösterebilecektir.
Önemli!  Türkiye’de Yaşayan Yabancılar Türk Bankalarından Kredi Alabilir mi?

ING Bank Kredi Postam PTT Kredisi

PTT ile global iş ortağı ING Bank arasında büyük işbirliği!

Kredi Postam ile TÜM PTT EMEKLİ MÜŞTERİLERİNE çok özel fiyatlarla hızlı ve kolay kredi alma imkanı sunulmaktadır.

 • Maaşını PTT’den Alan Emekli Müşterilerimiz için faiz oranı 20.000’TL’ye kadar %2,29, 20.000 TL ve üstü %1.89’tür.
 • Azami kullandırılacak kredi tutarı PTT Emeklileri için 45.000 TL azami vade 48 aydır. Alınabilecek minimum kredi tutarı 2.500 TL’dir.
 • Kredi işlemlerinden 75 yaşına kadar olan müşterilerimiz yararlanabilecektir ( Müşteri yaşı ve kredi vade süresinin toplamı 75 yılı geçemeyecektir. )
 • Kredi kullandırımlarında kredi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır.
 • Kredi başvurularında hayat sigortası yapılacaktır. Kredi sigorta masrafı standart olmayıp kişinin yaşına, cinsiyetine, kredi bedeline ve kredi vadesine göre değişiklik gösterebilecektir.

Fibabanka PTT Kredisi

Nakit ihtiyacı olan tüm PTT müşterilerine 2.000 TL’den 30.000 TL’ye ve 48 aya varan vade seçenekleri ile Fibabanka ihtiyaç kredisi fırsatı!

Fibabanka İhtiyaç Kredisi’neTürkiye’nin dört bir yanındaki tüm PTT merkezlerinden başvurarak kredinizi anında kullanabilirsiniz.

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi

Maaşını PTT’den alan ve nakit ihtiyacı olan emeklilerimize özel 48 aya varan vade seçenekleriyle 55.000 TL ye kadar Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi PTT işyerlerinde!

Önemli!  Vakıfbank Yeni Yıla Özel 0 Km Taşıt Kredisi

Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT işyerlerinden Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi’ne başvurarak kredinizi anında kullanabilir ve kredi geri ödemelerinizi size en yakın PTT işyerlerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Kredi Özellikleri:

 • Maaşını PTT’den alan tüm emekliler kredi başvurusu yapabilirler
 • Kredi tutarı 7.500 TL ile 10.000 TL arasında olan krediler için faiz oranı tüm vadelerde %2,39’tür.
 • Kredi tutarı 10.001 TL ile 20.000 TL arasında olan krediler için faiz oranı tüm vadelerde %2,34’dür.
 • Kredi tutarı 20.001 TL ile 55.000 TL arasında olan krediler için faiz oranı tüm vadelerde %2,14’tür.
 • Kredi vadesi en fazla 36 ay olarak uygulanmaktadır.
 • Kredi limiti en az 7.500 TL en fazla 55.000 TL olarak uygulanmaktadır.
 • Kredi tahsis ücreti kredi tutarı üzerinden %0,5 olarak uygulanmaktadır.
 • Kredimizden 80 yaşına kadar olan müşterilerimiz yararlanabilir. (Müşteri yaşı ve kredi vadesi toplamı 80’ü geçemez. Örneğin, 78 yaşında olan bir emekli 3 yıl vadeli kredi kullanamayacaktır fakat 2 yıl vadeli kredi kullanabilir)

PTT Kredi Başvuru 2018 yılı faiz oranları ile; 5.000 TL 36 ay geri ödemeli kredi için aylık ödemeler; Aktifbank ‘ta aylık 199.33 TL, ING Bank 191 TL, TEB ‘te 191.78 TL, Odeabank ‘ta 195 TL civarında olacaktır. Bu rakamlar PTT ‘den maaş alan emekli vatandaşlar içindir. Emekliler için özel kredi kampanyaları olduğu için diğer PTT müşterilerinin kredi kullanmaları halinde ise bu rakamlar biraz daha yukarıya çıkacaktır. PTT emeklileri anlaşmalı bankalar sayesinde PTT ‘den 50 bin TL ‘ye kadar kredi kullanabilmektedirler. Maksimum vade süresi ise 36 aydır..

 

Posta, Telgraf ve Telefon Teşkilatı’nın kısaltması olan PTT, Osmanlı İmparatorluğu döneminden beri hizmet vermektedir. günümüzde posta konusundaki başarısını kanıtlayan kurum her geçen gün verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekliyor. Bu hizmetlerden biriside kredi kullanma fırsatıdır. PTT, müşterilerine kredi imkanı sunarken birçok bankayla ortaklaşa çalışır ve müşterilerine bu bankalardan kredi kullanma konusunda aracılık eder diyebiliriz. Aynı zamanda bu bankalara olan kredi ödemelerinizi de kabul eder.

PTT Kredi Başvurusu Sisteminin İşleyişi

Yazımızda sizlere PTT’nin birçok bankayla anlaşması olduğunu ve bu bankalarla kredi kullanmak içi müşterine aracılık yaptığını belirttik. İşte PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar ve kullanabileceğiniz krediler:

 • # Denizbank: Her derde deva masrafsız ihtiyaç kredisi
 • Aktifbank: N Kolay Emekli Kredisi
 • # ING Bank: Kredi Postam Kredi İşlemleri
 • # Vakıf Bankası: Vakıf Kredi
 • # TEB: Jet Kredi
 • # ODEA Bank: Nakit Hazır

PTT Kredi Başvurusu, ptt’den kimler kredi kullanabilir

Ptt’den Kimler Kredi Kullanabilir?

PTT’den kredi kullanmak isteyen kişiler kredileri nasıl kullanabileceklerini ve kredi işlemlerinin nasıl ilerlediğini çok merak ediyorlar. PTT’den kredi kullanma fırsatlarından 18 yaşını doldurmuş düzenli bir gelire sahip olan herkes faydalanabilir. Kurumda kredi işlemleri bankadan kredi kullanma işlemleriyle neredeyse aynı ilerlemektedir. Bankaların müşterilerine kredi verirken aradığı şartları PTT’de müşterilerine kredi verirken aramaktadır. Fakat PTT’nin bankalara göre sunduğu farklı bir avantajı var. Bu avantaj ise özellikle emekli olan kişiler üzerinde görülmektedir. Emekli olan birisi PTT’den kredi kullanırken bankalardan kullandığı krediye göre daha düşük faiz oranlarıyla kredi kullanabilir.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aslında bu sorunun cevabını sizlere yazımızda kısaca belirttik. PTT kredisine başvuru işlemleri neredeyse bankalardaki kredi işlemleriyle aynı ilerlemektedir. İlk olarak size yakın bir PTT şubesine gitmeniz gerekiyor. PTT şubesinde sizinle ilgilenen görevliye kredi çekmek istediğinizi belirttiğiniz zaman görevli size doldurmanız için bir form verecektir. Bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız başvurunuzun olumlu sonuçlanması için çok önemlidir. Doldurduğunuz form elektronik sistem üzerinden kredi çekmek istediğiniz bankaya iletilecektir. Kredi başvurunuz iletilen banka kısa süre içerisinde başvurunuzu inceler ve olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığını size bildirir.

Kredim Onaylandı Ne Yapmalıyım?

Başvuru formunuzu doldurduysanız ve PTT ile anlaşmalı olan banka sizin kredi başvurunuzu onayladıysa gerçekleştirmeniz gereken birkaç işlem daha var. Gelen onay mesajından sonra PTT görevlisinin size vereceği kredi sözleşmesini imzalamanız gerekiyor. Bu imza ile beraber kredi işlemlerinizi tamamlamış oluyorsunuz. Belgeyi imzaladıktan sonra ister hemen isterseniz daha sonra kredinizi çekebilirsiniz.

Denizbank Ptt Kredisi

Denizbank, PTT üzerinden müşterilerine kredi sunan bankalardan birisidir. Emekli maaşını PTT’den alan kişiler Denizbank üzerinden 48 aya varan vadelerle kredi tahsis ücreti olmadan kredi kullanabilir. Bunun için tek yapmanız gereke kimliğinizle beraber bir PTT şubesine gitmektir. Krediden 80 yaşına kadar olan PTT müşterileri yararlanabilir. Kredi çekebileceğiniz minimum rakam 1.000 TL maksimum rakam ise 36 bin TL’dir. 2.000 TL’nin altında çektiğiniz kredilerde % 1.75, 2.000 TL üzerinde çektiğiniz kredilerde ise  1.59 faiz oranı ödersiniz.

Aktifbank Ptt Kredisi

Aktifbank, maaşını PTT’den alan emeklilere kefil veya başka bir şart koşmadan 40 bin TL’ye kadar kredi fırsatı sunmaktadır. 48 aya kadar vadeyle verilen kredinin faiz oranı % 1.75’tir. Kredi alt limiti ise 1.000 TL kredi üst limiti ise 40 bin TL’dir. Kredi çekecek kişi maksimum 80 yaşında olmalıdır.

Ing Bank Ptt Kredisi

ING Bank, sadece maaşını PTT’den alan emeklilere değil diğer PTT müşterilerine de kredi imkanı sağlamaktadır. Fakat ING Bank ve PTT arasındaki anlaşma kapsamında emekli olan kişiler ve diğer PTT müşterilerine farklı kredi faiz oranı yansıtılır. Maaşını PTT’den alan bir emekli  1.64 faiz oranıyla kredi çekerken, emekli olmayan birisi % 1.81 oranıyla kredi kullanabilir. Maaşını PTT’den alan birisi 45 bin TL’ye kadar 48 ay vadeli kredi çekebilirken, diğer kişiler 20 bin TL’ye kadar 48 ay vadeli kredi çekebilir.

Teb Ptt Kredisi

PTT ve TEB işbirliği kapsamında emeli maaşını PTT’den alan birisi kredi tahsis ücreti ödemeden TEB’den kredi kullanabilir. PTT şubelerinden yapılan başvurularda emekli olan kişinin sadece kimliğiyle gitmesi yeterli olacaktır. Kredinin faiz oranı bütün vadelerde ve kredi tutarında % 1.55’tir. Minimum 1.000 TL kredi çekilebilirken maksimum 20 bin TL kredi çekebilirsiniz. En fazla 70 yaşında olan emeklilere kredi fırsatı sunulmaktadır. Aldığınız krediyi minimum 3 ay maksimum 4 ay olacak şekilde vadelere bölebilirsiniz.

Sizlerde Kredi Hesaplama Sitemizi Ziyaret ettiniz mi ?

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 1 Puan 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!