Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Teknolojik gelişmelerle birlikte bankacılık hizmetlerinde somut ögelerin pek bir önemi kalmadığını hepimiz biliyoruz. Nakit paranın kullanımını desteklemeyen bu yenidünya düzeni artık kredi kartlarını da somut bir nesne olarak barındırmak istemiyor ve bu düşünceden hareketle sanal kredi kartı uygulaması doğuyor. Peki, nedir bu sanal kredi kartı ve nasıl kullanılır? Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Sanal kredi kartı nedir?

Bir bankacılık urunu olan kredi kartının online turudur diyebiliriz. Sanal kartınızı kullanıcı olduğunuz bankadan temin edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem size en yakın şubeden gerekli talepte bulunmak. Talebiniz sonrasında elinize herhangi bir kart ulaşmayacak yani bir ek kart temin etmiyorsunuz. Bazı bankalar sanal kartınızı prosedür olarak size ulaştırabilir ama eline gecen bu kart ile işlem yapamayacaksınız. Aslında sanal kartın amacı da bu. Sanal kart uygulamasında sadece internet üzerinden alışveriş yapabiliyorsunuz. Kart bilgileriniz tanımlandığında sanal kertinizin içerisinde herhangi bir bakiye bulunmuyor olacak. Eşleştirmenin ardından belirleyeceğiniz tutar kadar mevcut kredi karinizin bakiyesinden sanal kredi kartınıza aktarım sağlanacak ve kolaylıkla alışveriş işlemlerinizi yapabileceksiniz.

Sanal kredi kartı nasıl kullanılır?

Sanal kredi kartı uygulamasında amaç aslında internet dolandırıcılığı riskini en aza indirmektir. Sanal kredi kartınızla sadece internetten alışveriş yapabilirsiniz. Bu sayede mevcut kredi kertinizin bilgilerinin internet ortamına sızmasını engellersiniz bu durumda her anlata daha güvenli bir uygulama olur. Sanal kredi kartınızla istesenize manuel olarak işlem yapamazsınız. Limiti kendiniz belirleyeceğiniz için istediğiniz gibi tasarruf yapmanızda mümkün olur.

Sanal kredi kartı taksitlendirme seçenekleri sunar mı?

Sanal kartlar online alışveriş için dizayn edilmiş bir uygulama olduğundan tabi ki bir çok banka müşteri memnuniyeti ve rekabet amacıyla kampanyalar düzenlemiştir. Bu kampanyalardan biri de tabi ki taksitlendirme uygulamasıdır. Yani sanal kartınızla internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde yapılan anlaşmalara bağlı olarak taksitlendirme seçenekleriyle ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca sanal kertinizin asgari ödemesi mevcut kredi kartınızla ayni olacağından sunulan taksitlendirme imkânları aylık ekstrenizi öderken ödeme kolaylığı da sunacaktır. Umarız sanal kart ile ilgili bilgilendirme yazımız faydalı olmuştur.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!