Ssk Olmadan Kredi Çekilir Mi?

Ssk Olmadan Kredi Çekilir Mi?

Bankalar kredi notu yüksek olan kişilere kolaylıkla kredi verirken kredi notu düşük olan kişilere bazı şartları öne sürerek kredi vermeyi reddederler.  Çünkü kredi notunun düşük olması o kişinin daha önce aldığı krediyi geri ödemede aksatması ya da kredi kartı kullanıp harcamalarını son ödeme tarihinde ödemediklerinden kaynaklanmaktadır.

Bankalar kredi talep eden kişilerin öncelikle sosyal güvenlikleri olup olmadığına bakmaktadır. Sosyal güvenliği olan kişiler bordroya bağlı olarak çalışan düzenli gelirleri olan kişiler olduğundan bankalar bu kişilere kredi notu da düşük değilse mutlaka kredi vermektedir.

SSK’lı Olmamak Kredi Çekmeye Engel Mi?

SSK’lı olmayıp kredi çekmek isteyen kişiler kredi ihtiyaçları olduğunda bankalardan kredi alıp alamayacaklarını merak etmektedirler. Oysa çalıştığı halde ve belli bir geliri olduğu halde iş veren sigortasını yatırmıyor ise çalışan kişi resmen çalışmıyor göründüğünden bankalar bu kişilere kredi vermeyi kabul etmemektedir. Ancak;

  • SSK olmasa da çalıştığını bazı evraklar ile belgeler ise,
  • Geçmiş banka hesaplarında bir olumsuzluk yok ise,
  • Kredi notu düşük değilse,
  • İcralık durum yok ise,
  • Referans ya da kefil gösteriyorsa,

Bu kişilere 10.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Gerçi bu miktar bazı bankalarda daha az ya da daha fazla miktarlarda da olabilir. SSK olmadan da kredi veren bankalar zamanla değişse de Garanti Bankası, Finans Bank ve Akbank ilk akla gelen bankalardır.

Sigortasız Ve Kefilsiz Kredi Çekmek

Evvelce sigortalı olarak çalışıp belli bir birikim yaparak bankada belli miktarda parasının olması banka için bir güvence oluşturduğundan bu durumdaki kişilerden banka kefil talep edilmemektedir.

Bu ve benzeri durumlar kişiden kişiye göre değişebileceği gibi, bankadan bankaya göre de değişmektedir.

SSK’lı Değilim, Çalışmıyorum, Kredi Çekebilir Miyim?

  • Kira gelirleriniz varsa,
  • Bankada yüksek miktarda birikiminiz bulunuyorsa,
  • Ev, arsa, dükkân, tarla gibi üzerine kayıtlı mülkleriniz varsa,

İster sigortasız olun ister çalışmayın bankalar için sahip olduklarınız güvence olarak görüldüğünden kredi çekebilirsiniz. Ancak, bu kredinin limiti de kişinin sahip olduğu para ve mülke paralel olarak belirlense de miktarı bankadan bankaya göre değişmektedir.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 1 Puan 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!