Troy Kart Nedir, Nasıl Başvuru Yapılır?

Troy Kart Nedir, Nasıl Başvuru Yapılır?

Bankalar arası kart merkezi (bkm)’nin projesi olan Troy 2016 yılının nisan ayı itibariyle hayata geçirilmiştir. Troy temelde BKM’ nin ödeme sistemi olarak karsımıza çıkar. Tıpkı Visa ve Master Card gibi bir bankacılık sistemidir ve Türkiye’ye aittir. Dünyada birçok ülken kendi yerel ödeme sistemini kullanmaktadır. Troy ile Türkiye’de bu ülkeler arasında yerini almış ve ilk milli ödeme sistemini geliştirmiştir. Modernleşen dünyada hayata dair birçok şey soyut olarak gerçekleştirilmektedir. Para piyasalarının ve nakdi döngülerin geleceğe dair hedefleri içerisinde nakit alışverişinin olmadığı toplumlar yaratmak vardır. Bu sayede daha güvenli ve kontrollü bir süreç hedeflenmektedir.

Nasıl başvuru yapılır?

2016 nidan ayı itibariyle uygulamaya konan Troy kartlar için bankadan talepte bulunulabilmektedir. Anlaşmalı olan bankalar Akbank, Aktif Bank, Albaraka, A Bank, Anadolu Bank, Deniz Bank, QNB Finans Bank, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC, ICBC Turkey, , Kuveyt Türk, Odea Bank, Şekerbank, TEB, Turkland Bank, Türkiye Finans, Türkiye İş Bankası, Vakıf Bank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Bankası Ve Ziraat Katılım Bankasıdır. Bu bankalardan herhangi biriyle irtibata geçerek Troy Kart talebinde bulunabilir ya da mevcut kartınızın TROY CARD ile değiştirilmesini talep edebilirsiniz.  Tüm pos cihazları ve ATM’lerde bu kartlara uyumlu hale gelecek yazılımlarla güncellendiğinden kullanım acısından hiç bir sorun oluşturmayacaktır. Yani Troy kart ile günlük alışverişinizin yapabilir ve para çekebilirsiniz. Ayrıca Troy Kart ile internetten herhangi bir işlem yapmakta mümkün. Tıpkı mastar ve Visa’da olduğu gibi online işlemlerinizde bir güvenlik onayı söz konusu siz ödeme için onay verdiğinizde otomatik çekim gerçekleştirilmiyor bankada kayıtlı olan telefon numaranıza SMS yoluyla gelen şifrenizi sisteme girmeniz isteniyor. Sistem girişi doğru yapıldığı takdirde ödeme işlemi onaylanıyor ve tamamlanıyor.

Troy Kartın ürünleri nelerdir?

Troy kartın bankacılık ürünleri ise Troy Banka Kartı, Troy Kredi Kartı ve Troy Ön Ödemeli kart olmak üzere üç adet. Banka kartı ile standart çekim ve ödeme işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Kredi kartı ile mevcut kredi kartları gibi online işlemler ve ödeme işlemleri yapılabiliyor. On ödemeli kartta ise öncesinde içerisine bakiye yüklenmiş olan kartınızı yine online işlemler alışveriş gibi alanlarda kullanabiliyorsunuz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!