Troy Ödeme Nedir Ne İşe Yarar?

Troy Ödeme Nedir Ne İşe Yarar?

Bankalardan vadesiz hesaplarımız ya da başvuru sonucu almış olduğumuz kredi kartlarında, ödeme yöntemlerine göre farklı isimler yer almaktadır. Banka kartları, kredi kartları ve ön ödemeli kartların sağ alt kısmında yazan bu yöntemler, genellikle Master Card, Maestro ya da VISA isimleri ile karşımıza çıkmaktadır. Dünya genelinde kabul görmüş olan bu ödeme yöntemleri sayesinde hem ülkemizde hem de yurtdışında kolay bir şekilde kullanım sağlayabilmekteyiz. Buna karşılık olarak, ödeme yöntemlerinde bir Türk girişimi olarak karşımıza çıkan Troy, belirtmiş olduğumuz yöntemlere bir rakip olarak gelişimini sürdürmektedir. 2016 yılında piyasaya sürülmeye başlanan Troy ödeme yöntemi, açık hali ile Türkiye’nin Ödeme Yöntemi olarak da tanıtılmıştır.

Birçok bankacılık hizmetinde yer alan bu ödeme yöntemlerinin ne işe yaradığına bakacak olursak hem ATM noktalarından hem de POS makinesi gibi yöntemleri kullanarak yaptığımız harcamalarda, ödeme işleminin onaylanmasının bu yöntemlere bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü, kartlarımızın sağ alt kısmında belirtilen ödeme yöntemi, bizlerin işlem yapması konusunda aracı rolü üstlenmekte ve çok geniş anlamda da bir teknolojiye sahiptirler.

Troy Nasıl Kullanılacak?

Troy ödeme yöntemi için resmi adımlar, 1 Nisan 2016 tarihinde atılmıştı. Bu zamana kadar Türkiye’nin neden böyle bir girişimde bulunmadığı konusunda her ne kadar eleştiriler olsa da, bundan sonraki süreçte her ülkenin olduğu gibi bizlerin de bu ödeme yöntemine sahip çıkmamız gerekmektedir. Çünkü, birçok dünya ülkesi, kendi ülkesine uygun olan ödeme yöntemini geliştirmekte ve kullanmaktadırlar.

Ülkemizde Troy ödeme yöntemi kullanılabilmesi için, şu an gerekli alt yapı ve anlaşma çalışmaları sürdürülmektedir. 1 Nisan 2016 yılında tanıtımı gerçekleştirilen ödeme yöntemi ile ilgili, kişilerin kullanım sağlayacağı en yakın tarih için 2017 yılı belirtilmişti. Şu anda da Troy amblemli kartları bankalardan temin edebiliyorsunuz.

Troy Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Troy ödeme yöntemi tanıtıldığı andan itibaren birçok vatandaşımızın aklında, bunun bir bankacılık hizmeti olduğu ve kişilere kolaylık sağlayacağı şeklinde yanlış bir algı ortaya çıkmıştır. Öncelikle belirtmeliyiz ki Troy herhangi bir bankaya ait değildir. Yalnızca bankalardan almış olduğunuz hizmetler ile kartlı işlem yaparken, ödeme işlemlerinde kullanılan bir yöntemdir.

Troy ile birlikte kullanabileceğimiz ürünler ve hizmetleri de şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Banka Kartları
  • Kredi Kartları
  • Ön Ödemeli Kart

Yukarıdaki hizmetleri hangi bankadan alıyorsanız alın, Troy resmi olarak kullanılmaya başladığı zaman, bankanızla görüşerek siz de bu projeye destek verebilirsiniz. Troy’un size sağlayacağı hizmetleri kullanırken, hiçbir şekilde anlaşmalı nokta aramanıza gerek kalmayacak ve Türkiye’nin genelinde POS makineleri ve ATM noktalarından kesintisiz işlem yapabileceksiniz. Aynı zamanda internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde de ek bir işlem yapılmasına gerek olmadan, tamamen yerli olan Troy’u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 1 Puan 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!