Ziraat Bankası Eksi Hesap Nasıl Açılır

Ziraat Bankası Eksi Hesap Nasıl Açılır

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı (Eksi Hesap Açımı)

Kredili Mevduat hesabı yani eksi hesabı kullanmak istiyorsanız öncelikle kredili mevduat hesabına başvuru yapmanız gerekmektedir. Bunun için şubelere gidebilirsiniz şubelerden işlemlerinizi müşteri temsilcisi ile hesabınızı açabilirsiniz. Ancak zaman sıkıntısı olanlar için mobil uygulama, web uygulama veya müşteri hizmetlerini arayarak da bu hesabı açabilirsiniz. Eğer hesabınız var ve bunun eksiye kadar inmesini istiyorsanız eğer yine aynı şekilde şubelere giderek veya mobil uygulama, web online ve müşteri hizmetleri ile bu başvurunuzu da yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabının Özellikleri

Hesabınızda para olmasa dahi nakit ihtiyacınızı karşılayabilmek için hesabınız eksi limite inmektedir. Otomatik ödeme talimatların da aksama olmaması için bu kredili mevduat hesabı kullanımı çok uygundur. Kredili Mevduat Hesabının özellikleri şunlardır;

  • ATM’ler aracılığıyla 7 gün 24 saat eksi kredinizi kullanabilirsiniz.
  • Sadece kredinin kullanıldığı günden itibaren ödeme yapacağınız tarihe kadar olan gün kadar faiz uygulanmaktadır.
  • Hayat sigortası yaptırıp yaptırmamak krediyi kullanacak kişiye bırakılmıştır.
  • Faizler hesabınızın eksi bakiyeye düştüğü gün kadar aylık yada üç aylık dönemlerde kesinti yapar.
  • Hesabınıza para geldiği takdirde otomatik olarak krediniz kapanır.

 

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabının Faiz Oranları

Tüketicinin vadesiz mevduat hesabına tanımlanmış olan bu kredi limiti olarak bilinmektedir. Hesabınızda para bulunmadığı zamanlar da bile nakit çekimi yapabilmenize olanak sağladığı için bir tür kredi çekimidir. Bu nedenle faiz ödemesi yapmanız istenmektedir, banka tarafından.

Ziraat bankası iç mevzuatı gereğince kredili mevduat hesabı için başvuruda bulunan kişiye kullandırılacak olan kredinin geri ödemesi için uygulanacak olan kredi faiz tutarını serbestçe belirleyebilmektedir. Ayrıca diğer giderler ve masraflar için de tahsil edilecek olan ücretlerde yine serbestçe  belirleyebilmektedir. Eksiye düşüldükten sonra ödeme yapılana kadar geçen günlerin faizleri aylık veya 3 ay da bir ödeme seçeneği bulunmaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı müşteri temsilcinize Kredili Mevduat Hesabının tüm uygulamaları hakkında bilgi ve doküman isteyiniz. Aksi durumlarda beklemediğiniz oranlarda faizlerle veya diğer uygulamalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faizi Hesaplama

Kısaca hesaplama formülüne bakacak olursak, faizin tutarı eksi bakiyeye düştüğümüz günden ödediğimiz güne kadar olan gün sayısı “Anapara x Gün x Faiz / 36000” formülü ile günlük olarak hesaplanmaktadır. Bu formülü uygulayarak eksi hesaba düştükten sonra hesabınızı sıfırladığınız gün arasında ne kadar faiz ödeyeceğinizi bulabilirsiniz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 0 Puan 0]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!