Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2019

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2019

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Nedir?

Genç çiftçi kredisi gençlerin şehirlerden köylere göç etmesini amaçlayan kredi türüdür. Devletin bu konuda özellikle bir eğilimi vardır. Çünkü tarım da ve hayvancılıkta dışa bağlılık hiç bir ülkenin istemediği bir durumdur. Bunun çözüm yolu ise gençlerin bu alana yönlendirerek hem kazanmaları hem de ülkeye katkı sağlamaları amaçlanmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda köyüne denen 18 ile 41 yaş arasındaki gençlere devlet 30 bin TL hibe desteği veriyordu.

16.02.2016 tarihinde 2016/8540 Bakanlar kurulunda alınan kararla hibe almaya hak kazanan genç üreticilere, onaylanan hibe tutarının üç katına kadar Proje Kredisi kullandırtmaktadır, Ziraat bankası. 30 bin TL hibe desteğinin yanı sıra bu kredi türünü de kullanabilirsiniz. Toplam da 30 bin TL hibe 90 bin TL’ye kadar da kredi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Başvurusu

Ziraat bankası tarafından Genç Çiftçi kredisi ile ilgili mevzuat gereği devletten genç çiftçi hibesi alanlara verilecektir.

Ziraat bankası Genç Çiftçi kredisi almak için özellikle kredi notları çok büyük öneme sahiptir. Kredi notu yüksek olma, devlet desteği alıp almadığı, yatırım yapacağı projeler de başvuruda etkili olan önemli etkenlerdir. Bankanın gerekli gördüğü durumlarda sizden kefil veya ipotek göstermenizi isteyebilirler. Bu başvuruyu sağlayanlar Ziraat bankası şubelerine giderek başvurularını yapabilirler.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Ne Kadar?

Ziraat bankası Genç çiftçi hibe almaya hak kazanan ve köye dönüş hibesi alanlara 3 katı kadar veriliyor. 2016 yılında köyüne dönüş yapan gençlere üst limit 30 bin TL olarak belirlenen hibe desteği verilmiştir. Bu hibeyi alanlara aldıkları hibelerin üç katı kadar kredi vermektedir Ziraat Bankası.

10 bin TL alan bir kişi en fazla 30 bin TL kredi vermekte, 30 bin TL üst limitten hibe alan kişi ise en fazla 90 bin TL kredi alabilmektedir Ziraat bankasından. Geri ödemeler aylık, üç          aylık veya hasat zamanında ödemeli olarak verilebiliyor. 7 yıl vadeli olarak verilen Genç çiftçi kredisinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Şartları

Ziraat Bankasının sitesinde yer alan şartlar şunlardır;

  • Büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan yanı sıra arı yetiştiriciliği, sera da sebze ve muz ve kültür mantarı üretiminde ve belirli kapsamalarda kredi kullanabilirsiniz.
  • İşletme ihtiyacı ile uyumlu olmak üzere, yukarıda belirtilen üretimler için gerekli olan makine, alet ve canlı hayvan alımı yapabilirsiniz. Üretiminde bulunduğunuz seviyede hayvan için yem, ilaç, gübre, işçilik vb. harcamaları krediye katabilirsiniz.

Ancak, aşağıda belirtilen harcamalar hibenin kapsamı altına girmediğinden dolayı kredi üzerinden de faydalanamazsınız;

  • Sera için yapılacak harcamalar mesela örtü, profil, inşaat malzemesi gibi sera inşaatında kullanılan tüm ürünler kredi dışıdır. Sadece Su deposu dahil edilebilirsiniz.
  • Arazi alımı
  • Kurulu sistem alımları
  • Traktör alımları

İstenen koşulları sağlıyorsanız ve başvuru yaptığınız yıl ki bakanlar kurulu kararlarına da uygunsanız eğer uygun koşullarda uzun vade de kredi alabilirsiniz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 1 Puan 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!