Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi ev almak isteyen bir kişinin yeterli miktarda parası ve birikimi olmayan kişilerin bankalara başvurduğu kredi türüdür. Bu kredi de alacağınız evin tüm ücretini karşılamamaktadır. Ekspertiz yolu ile banka evinizin değerini belirliyor ve bu ekspertiz raporuna göre size alabileceğiniz en fazla miktarı belirliyor. Bankalar en fazla evin değerinin %80 kadarına kadar olan miktarı kredi olarak vermektedir. Geri kalan %20’lik kısmı sizin ödemeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı vade ve çekeceğiniz miktara göre farklılık göstermemektedir. İstediğiniz vade miktarı ve kredi miktarı ne olursa olsun faiz oranı %1.28’dir.

100 bin TL için 120 ay vadeli kredinin taksit miktarı 1635 TL’dir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Öncelikle gerekli olan belgeleri tamamlamanız gerekmektedir. Aşağıda belirtilen belgeleri tamamladıktan sonra banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

  • Başvuru Formu,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
  • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
  • Serbest çalışanlar için, kayıtlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
  • Tüzel kişiliklerin ortakları ile yaptıkları ana sözleşmelerin ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
  • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
  • Şubece talep edilebilecek diğer belgeler

 

Bu belgelerin yanı sıra kredi notunuzun yüksek olması, daha önce kullanmış olduğunuz kredi kartının borçlarının aksatılmamış olması, ödemelerinin gecikmemiş olması gerekmektedir. Aynı şekilde kredi kullanmışsanız eğer bu kredinin taksitlerinde aksama, gecikme veya ödenmeme durumu var ise krediniz olumlu sonuçlanmayacaktır. Bu sebeple kredi notunuzun yüksek olması, kredi kartı ve kredi ödemelerinizin düzenli ödenmiş olması gerekmektedir.

Yukarıda ki şartların yanı sıra şubece talep edilebilecek durumlardan biri ise kefil gereksinimidir. Kefil şartı konması durumunda kefiliniz evli ise eşi ile beraber giderek banka şubesine kefillik sözleşmesine beraber imza atmaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Taksit Hesaplama

Ziraat Bankasının krediler kısmından konut kredisini seçerek hesaplama yapabilirsiniz. Yada https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/konut-gayrimenkul/konut-kredisi linkten Ziraat bankasına ulaşarak hesaplamaları yapabilirsiniz. Taksit miktarına göre veya alacağınız kredi miktarına göre farklı hesaplamalar ile taksitlendirme yapıldıktan sonra ne kadar taksit ödeyeceğinizi ve ne kadar geri ödeme yapacağınızı görebilirsiniz.

Oy Verirmisiniz ?
Kullanıcı Oyları
Ortalama 1 Puan 5]
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

error: Content is protected !!